Kāda būs NATO atbilde, ja Krievija uzbruks lidlaukam Polijā vai Rumānijā, kur bāzēsies F-16 iznicinātāji? 126

Kāds TV24 raidījuma “Aktuālais par karadarbību Ukrainā ” skatītājs jautā, kāda būs NATO atbilde, ja Krievija uzbruks lidlaukam Polijā vai Rumānijā, kur bāzēsies F-16 iznicinātāji, kas paredzēti Ukrainai?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat 31
Eksperti atklāj, ka ir kaut kas, no kā Putins baidās vairāk nekā no NATO
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā
Lasīt citas ziņas

NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš atzīst, ka nevar pateikt, kāda būs NATO reakcija, bet scenāriju, kā aliansei vajadzētu šādā situācijā rīkoties, NATO militārā vadība noteikti ir apspriedusi.

“Skaidrs, ka kaut kāda reakcija noteikti būs,” Slaidiņš uzsver, taču, vai tas būs trieciens, kāds tas būs, var tikai domāt.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau vēstīts, ka daļa no F-16 iznīcinātājiem, kurus rietumvalstis nodos Ukrainai, tiks izvietota ārvalstu aviobāzēs, paziņoja Ukrainas Gaisa spēku Aviācijas pavēlniecības priekšnieks Serhijs Holubcovs.

Pēc viņa teiktā, tieši Ukrainas teritorijā tiks izvietoti tik daudz F-16, kas atbilst apmācīto pilotu skaitam. Pārējie iznīcinātāji tiks turēti rezervē “drošās aviācijas bāzēs” ārzemēs, lai “nebūtu mērķi šeit”. Pēc Holubcova teiktā, šīs lidmašīnas netiks tieši iesaistītas kaujas operācijās, bet gan kalpos, lai aizstātu bojātās lidmašīnas. Tāpat dažas no lidmašīnām atradīsies pilotu un personāla apmācības centros. “Tās būs Ukrainas lidmašīnas, kas tiks izmantotas mūsu pašu pilotu apmācībai,” uzsvēra Holubcovs.

Viņš arī atgādināja, ka četras valstis – Beļģija, Dānija, Norvēģija un Nīderlande – jau ir piekritušas nodot Ukrainai savus iznīcinātājus F-16. Runājot par nodoto lidmašīnu skaitu, viņš precizēja, ka runa ir par 30-40 vienībām, taču nākotnē šis skaits var palielināties. Pēc Holubcova teiktā, viņš ir pārliecināts, ka F-16 ieradīsies Ukrainā jau šogad un ka vismaz viena eskadriļa (trīs līdz sešas lidmašīnas) varēs piedalīties kaujas operācijās.

Ne visas valstis, kas nodos savus F-16 iznīcinātājus Ukrainai, ļāvušas tos izmantot uzbrukumiem mērķiem Krievijas teritorijā. Pret to iebildusi Beļģija, bet tajā pašā laikā Dānija un Nīderlande atbalstījušas F-16 izmantošanu, lai uzbruktu mērķiem Krievijā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.