Jānis Vimba
Jānis Vimba
Foto: Evija Trifanova/LETA

Kāpēc bijušajam Latvijas Nacionālā teātra vadītājam Jānim Vimbam neizdevās palikt amatā? Pārdomās dalās viņa kolēģi – aktieri 65

Pagājušā nedēļā jau ziņojām, ka atklātā konkursā uz Latvijas Nacionālā teātra vadītāja amatu 14 pretendentu konkurencē uzvarējis kādreizējais izglītības un zinātnes ministrs, biedrības “Latvijas Kultūras projekti” direktors Māris Vītols, aģentūru LETA informēja Kultūras ministrija (KM).

Reklāma
Reklāma
Kremlis skaidro, kāpēc Putins nevar iet bojā aviokatastrofā kā citi pasaules līderi 143
Kokteilis
Tests: kurš no bērniem ir visjaunākais? Tava izvēle atklās tava prāta un intuīcijas vienreizējās spējas
Kokteilis
FOTO. Dziedātāja Aminata Savadogo iestūrējusi laulības ostā
Lasīt citas ziņas

Jaunais teātra direktors amata pienākumus sāks pildīt 24.jūlijā. Nominācijas komisijas priekšsēdētāja, KM valsts sekretāre Dace Vilsone norādīja, ka nominācijas komisija augstu novērtēja Vītola redzējumu Nacionālā teātra attīstībai turpmākajiem pieciem gadiem.

Kā galvenās prioritātes Vītols izvirzījis Latvijas kultūridentitātes saglabāšanu un jaunu nacionālo kultūras vērtību radīšanu. Tāpat Vītols konkursā esot demonstrējis “pārliecinošas finanšu, administratīvās un personāla vadības kompetences”, kā arī izcelta pretendenta pieredze starptautisku kultūras projektu vadīšanā un spēja koordinēt dažādu jautājumu izskatīšanu kā valsts un pašvaldību institūcijās, tā arī starptautiski.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šonedēļ žurnāls “Privātā Dzīve” aptaujājis vairākus teātra kolēģus, lai mēģinātu saprast, kāpēc bijušajam teātra vadītājam Jānim Vimbam tā arī neizdevās iepatikties vērtētāju komisijai. Pats Vimba gan žurnālam situāciju komentēt atteicies, tieši tāpat kā teātra mākslinieciskais vadītājs Elmārs Seņkovs.

Aktrise Evija Krūze žurnālam teikusi, ka viņai neesot bijis problēmu sastrādāties ar Jāni Vimbu: “Es nebiju arī pret to, ka viņš vada teātri. Zinu gan, ka daudziem ar Jāni bija saskarsmes problēmas. Manuprāt, komanda, kurā bija gan Jānis Vimba, gan Elmārs Seņkovs, nākamajai teātra sezonai sevi pieteica diezgan pārliecinoši. Ticēju, ka uz priekšu viss varētu izvērsties labi, bet tikpat labi arī jaunais direktors būs ļoti labs.”

Aktrise Inga Misāne-Grasberga, ar kuru gan Nacionālais teātris darba attiecības gada sākumā pārtrauis, teikusi, ka nojauš ko vairāk, taču tam esot jāpaliek starp zinātājiem, tāpēc plašāku komentāru nav sniegusi.

Tikmēr ilggadējais Latvijas Nacionālā teātra aktieris Ivars Puga, kurš no teātra aizgāja 2018. gadā, tobrīd kļūstot par Saeimas deputātu, bija vēlāk iecerējis atgriezties teātrī, viņš žurnālam “Privātā Dzīve teicis: “Sainis, ko Jānis Vimba mēģināja pacelt, vienkārši bija viņam par smagu. Un tas viņā kaut ko salauza. Cerams, ka sabojātais kaut kad atjaunosies un viss atkal būs kārtībā. Katrs cilvēks dzīvo ar to, ko dara un katrs atbild par saviem vārdiem. Un katra sviestais bumerangs ātrāk vai vēlāk atnāk atpakaļ.”

Plašāks stāsts lasāms šīs nedēļas žurnālā “Privātā Dzīve”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.