Latvijas Nacionālā teātra 104.sezonas svinīgais atklāšanas pasākums: LETA foto

Seņkovs kļuvis par Nacionālā teātra māksliniecisko vadītāju: ienāk ar savu komandu un taps pieci jauniestudējumi 1

Jaunajā sezonā Nacionālā teātra Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos pieci iestudējumi, šodien preses konferencē žurnālistiem pavēstīja teātra direktors un režisors Jānis Vimba.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
“Vakar panika sākās, jo grupā ir “mīkstie”” – nometņu vadītāja nenopietns stāsts par ikdienu bērnu vasaras nometnē 8
Lasīt citas ziņas

Lielajā zālē būs skatāmi divi režisores Ināras Sluckas iestudējumi – “Aizliegtais pianīns” un “La Kritusī”. Tāpat pirmizrādi piedzīvos režisora un scenogrāfa Reiņa Suhanova iestudējums bērniem “Pinokio piedzīvojumi”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pirmizrādi jaunajā sezonā piedzīvos arī režisora Valtera Sīļa iestudējums “Debesjums” un teātra mākslinieciskā vadītāja, režisora Elmāra Seņkova iestudējums “Ričards. Nekā personīga”.

Savukārt Jaunajā zālē pirmizrādi piedzīvos trīs iestudējumi – ukraiņu režisores Larisas Semirozumenko izrāde “Suņa māja”, režisora Jāņa Znotiņa “Divas pasaules” un Suhanova “Baltiešu armija”.

Arī Aktieru zālē pirmizrādi piedzīvos trīs iestudējumi – režisores Ingas Tropas izrāde “Naži vistās”, režisores Elīzas Dombrovskas “Tālab zied pasta nams” un Sīļa iestudējums “Terors”.

Atskatoties uz iepriekšējo sezonu, Vimba akcentēja, ka tā bija notikumiem bagāta – Lielajā zālē pirmizrādes piedzīvoja septiņi iestudējumi, viens koncerts un septiņi iestudējumi mazajos spēles laukumos. Tāpat teātris strādāja pie jaunas izglītības programmas. Ja tā līdz šim tika paredzēta bērniem, tad jaunajā sezonā to piedāvās arī pieaugušajiem.

Nacionālā teātra direktors pavēstīja, ka 104.sezonā teātris ir atgriezies pie abonementu sistēmas. Vimba norādīja, ka teātris ir gājis soli pa priekšu laikam un izvēlējies pārdot abonementus, domājot par rītdienu un iespējamiem scenārijiem saistībā ar Covid-19 izplatību.

Teātra jaunā sezona sāksies nākamnedēļ, 11.augustā, ir izrādi “Pūt, vējiņi!” Elmāra Seņkova režijā. Vimba uzsvēra, ka tas ir absolūti nepieciešams punkts, kas ir jāpieliek, jo vakarā, kad pirmo reizi Covid-19 pandēmijas ietekmē aizvēra teātri, uz tā skatuves tika spēlēts “Pūt, vējiņi!”.

“Mums šķieta, ka mēs neesam līdz galam skatītājiem atdevuši visu to, ko mēs no teātra puses varētu dot. Šīs būs pēdējās reizes, kad izrāde tiek spēlēta,” sacīja Vimba.

Reklāma
Reklāma

Latvijas Nacionālais teātris par 103.sezonas labāko iestudējumu uz Lielās skatuves atzinis Frīdriha Šillera “Ferdinands un Luīze” Ditas Lūriņas režijā, aģentūru LETA informēja teātra pārstāve Lolita Grāvīte.

Viņa pavēstīja, ka šodien Latvijas Nacionālā teātra kolektīvs sanāca kopā, lai svinīgā sapulcē atklātu 104.sezonu un pasniegtu ceļojošās teātra balvas.

Par pagājušās sezonas labāko izrādi mazajos spēles laukumos atzīta Viļņa Vēja skatuves versija pēc Patrīcijas Haismitas un Kreiga Vernera darbu motīviem “Svešinieki vilcienā”. Iestudējuma, kas pirmizrādi piedzīvoja pagājušā gada 14.septembrī, režisors ir Vladislavs Nastavševs.

Savukārt aktrises Veltas Līnes ceļojošo balvu “Antas Klints gredzenu” par Intas un Magdalēnas lomām izrādē “Vīrs, kas zināja čūskuvārdus” un Lēdijas Milfordas lomu izrādē “Ferdinands un Luīze” saņēma Agnese Budovska.

Elzas Radziņas kulonu par Majas Ņitovskas lomu izrādē “Sievietes daļas” saņēma Laura Siliņa, bet Kārļa Sebra gredzenu par Jāsona lomu izrādē “Mazā naudiņa” saņēma Kaspars Zvīgulis. Savukārt Ieviņas un Kārlēna šķiltavas kā labākā jaunā aktrise saņēma Ieva Aniņa.

Nodarbinātākie aktieri, kas 103.sezonā piedalījušies visvairāk iestudējumos, ir Daiga Gaismiņa un Egils Melbārdis.

LETA jau rakstīja, ka par Latvijas Nacionālā teātra māksliniecisko vadītāju kļuvis režisors Elmārs Seņkovs, šodien preses konferencē žurnālistus informēja teātra direktors un režisors Jānis Vimba.

Seņkovs pavēstīja, ka uzaicinājumu kļūt par Nacionālā teātra māksliniecisko vadītāju viņš saņēma pirms mēneša. Izvērtējot ieguvumus un zaudējumus, viņš aplēsis, ka ieguvumu ir daudz vairāk un atteikties no tāda piedāvājuma, Seņkova ieskatā, būtu dīvaini.

Jaunais Nacionālā teātra mākslinieciskais vadītājs norādīja, ka ieņemt šo amatu ir liels pagodinājums. Turklāt viņu ar teātri saista gara vēsture – Nacionālajā teātrī tapuši 16 Seņkova iestudējumi.

Tā kā šī ir Seņkova pirmā darba diena jaunajā amatā, viņš uzsvēra, ka par gaidāmajām pārmaiņām vēl ir pāragri runāt, jo gaidāmā sezona jau ir saplānota un gatava.

Viņš norādīja, ka Nacionālais teātris, cienot tradīcijas, vienmēr ir interesējies par latviešu kultūru, literatūru un latviešu oriģināldramaturģiju, un to Seņkovs plāno arīdzan veicināt. Tāpat teātra mākslinieciskais vadītājs ir iecerējis sekmēt jauno mākslinieku attīstību un jauno režisoru, dramaturgu iesaisti.

Seņkovs arī pavēstīja, ka teātrī viņš ienāk ar savu radošo komandu, ko veido kustību māksliniece Elīna Gediņa, mūziķis un komponists Edgars Mākens. Tāpat Seņkova komandā darbosies arī scenogrāfs Reinis Suhanovs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.