Kāpēc vislielākā Ukrainas armijas vienību koncentrācija ir Kupjanskā? Skaidro Rajevs 94

“Ir tāda interesanta lieta. Kad runājam par nosaukumiem, mēs dzirdam Robotine, Avdijivka, Bahmuta. Mēs ļoti, ļoti reti dzirdam nosaukumu Kupjanska. Praktiski neparādās, bet, ja mēs paskatāmies uz Ukrainas armijas vienību izvietošanu un to koncentrāciju, tad pārsteidzošā veidā vislielākā koncentrācija un vislielākais skaits ukraiņu tanku brigāžu ir Kupjanskā,” tā TV24 raidījumā “Par karu Ukrainā ar Igoru Rajevu” pastāstīja Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs (AS), NBS rezerves pulkvedis Igors Rajevs, atbildot uz jautājumu, kā viņš raugās uz to, ka Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis bija ieradies pie karaspēka Kupjanskā, par ko tika ziņots presei 30.novembrī.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Astrologa pareģojums: Ukrainas kara beigu laikam ir divi varianti 6
Pirmā partija ir klāt! Tūkstošiem lēto, Ķīnā ražoto, elektroauto ar milzu kuģi pietauvoti Eiropā 119
VIDEO. Amerikāniete nosauc lietas, kas viņu šokēja, pārceļoties uz Latviju, un uzskaita, ko amerikāņiem būtu jāmācās no mums 1
Lasīt citas ziņas

“Kapēc? Tāpēc, ka tur arī krieviem ir sakoncentrēti pietiekoši lieli spēki – uzbrūk praktiski katru dienu. Un tikai tas, ka ukraiņi tur pietiekoši lielu vienību koncentrāciju, viņi neļauj tur uzlauzt krieviem aizsardzības līniju un notur tās aizsardzības pozīcijas. Kāpēc mēs tik maz runājam par to virzienu? Nezinu, man grūti to pateikt,” uzsvēra Rajevs.

“Bet, ja mēs tā abstrahējamies no informatīvā kara un tās informācijas, kas mums nāk no plašsaziņas līdzekļiem, un vienkārši paskatīsimies, kur ir galvenie spēki un kur notiek lielākas kaujas, tad es teikšu tā, ka Kupjanska ir tas virziens,” piebilda viņš. Un, kā zināms, “Abrams” tanki neesot parādījušie pie Robotines vai pie Avdijivkas, bet “viņi ir parādījušies pie Kupjanskas,” tā norādīja NBS rezerves pulkvedis Rajevs, komentējot Zelenska vizīti pie ukraiņu armijas karaspēka Kupjanskā novembra beigās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau vēstīts, ka Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ieradies pie karaspēka, kas cīnās Kupjanskas virzienā, tā secināms pēc paziņojuma viņa oficiālajā kanālā platformā “Telegram” 30.novembrī. “Kupjanskas aizstāvju priekšējo līniju komandpunkts. Gods apmeklēt un apbalvot karavīrus,” teiks paziņojumā.

“Cīnītāji Kupjanskas virzienā aizstāv ukraiņu, Harkivas apgabala ļaužu, mierīgo dzīvi,” norādīja prezidents.
Zelenskis nule apmeklējis pastāvīgām krievu apšaudēm pakļauto Hersonu, kā arī Odesas un Mikolajivas apgabalus valsts dienvidos.

Ukrainas armija pērn septembrī atbrīvoja Harkivas apgabala Kupjansku, ko pirms tam kontrolēja krievi. Pilsēta atrodas tikai dažu kilometru attālumā no frontes līnijas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Viltus referendumi, viltus procedūras… Procesi Moldovā atgādina Krievijas-Ukrainas konflikta sākumu
TV24
Ukrainas militārais analītiķis: Baltijas valstu robežas noteikti jāpārveido par aizsardzības līniju
VIDEO. Amerikāniete nosauc lietas, kas viņu šokēja, pārceļoties uz Latviju, un uzskaita, ko amerikāņiem būtu jāmācās no mums
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasakiet, ko pamanījāt pirmo, un uzziniet, kādu pirmo iespaidu par sevi radāt