VIDEO. Ukrainas sapieri prognozē, ka vajadzēs 30 gadus, lai atmīnētu zemi ap Bahmutu 51

“Radio Free Europe/Radio Liberty” korespondents Marjans Kušnirs devās kopā ar Ukrainas atmīnētāju komandu, lai atbrīvotu ceļus Krievijas spēkiem atņemtajā teritorijā netālu no Bahmutas Doņeckas apgabalā. Sapieri saka – lai pilnībā atmīnētu reģionu, var paiet gadu desmiti.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai tiešām tikai sakritība? Cilvēku uzmanības centrā nonācis kārtējais “Simpsonu” pareģojums 13
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 29
Bundesvēra ģenerālinspektors brīdina par draudiem: “Krievijas armija orientējas Rietumu virzienā”
Lasīt citas ziņas

“Batjuška” jeb “Priesteris” attīra teritorijas no mīnām, kas atgūta no okupantu spēkiem.

“Mēs dodamies turp, no kurienes ceļas dūmi. Tas ir mūsu galamērķis. Gar ceļmalu var redzēt karodziņus. Braukt tālāk par šiem karodziņiem ir nāvējoši bīstami. Bet dažreiz, kad satiec tanku, kas brauc pretējā virzienā, vajag samainīties uz ceļa. Lūk, šeit var redzēt krāteri – automašīna mēģināja atbrīvot ceļu tankam un uzbrauca uz mīnas. Mūsu uzdevums ir nodrošināt drošas ejas mūsu spēkiem. Mums ir lokācija, bet tur ir prettanku mīna. Mums tā ir jādeaktivizē vai arī jāiznīcina. Mēs atmīnējam teritorijas, kuras esam atguvuši ap Kliščijivku un Andrijivku. Tās ir blīvi mīnētas. Šeit atradās okupantu aizsardzības līnijas,” skaidro viņš.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mums izdevās uziet šo mīnu, jo nepieredzējis sapieris, kas to te atstāja, bija atstājis arī tapu. Pieredzējis sapieris uzreiz pamana plastmasas vai izolācijas lentes gabalus, vai transportēšanas caurules, kas palikušas pēc mīnu novietošanas. Mēs uzliksim 200 gramus trotila uz šīs mīnas un iznīcināsim to. Mēs nepārbaudīsim vai tas ir slazds, vai nē – vienkārši to iznīcināsim,” turpina viņš.

Atbildot uz korespondenta Marjana Kušnira jautājumu par to, cik ilgu laiku tas prasīs, lai, karam beidzoties, šo teritoriju varētu pilnībā atmīnēt, ukraiņu sapieris atbild, ka, pēc viņa domām, tas prasīs 30 gadus, jo teritorija ir ļoti blīvi mīnēta.

“Turklāt ir daudz nesprāgušu lādiņu. Krievija galvenokārt izmanto munīciju, kas ražota 1970. gados. Tās bieži neuzsprāgst un te to ir daudz.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.