Kaspars Melnis par vēja parku attīstību Latvijā: Tāpat kā viss mainās, tāpat arī ainavas mainīsies 45

“Pamatideja ir tāda, ka jāiegulda vietējās kopienās. Maksājums, kas tiks novirzīts no investora novirzīts vietējām kopienām, kas dzīvo apkārt vēja turbīnām pašvaldībā. Rādiuss apkārt turbīnai sanāk divi kilometri un iedzīvotāji, kas tur dzīvo, saņems kompensāciju, attīstības maksājumu un otra puse aizies pašvaldībai attīstībai zaļajiem projektiem, infrastruktūrai. Tas ir maksājums reizi gadā, runājam par divarpus tūkstošiem par megavatu, ” TV24 raidījumā “Preses klubs” skaidro klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis (ZZS).

Reklāma
Reklāma
10 produkti, kas “svilina taukus” un paātrina vielmaiņu
Krimināls
“Viens no bērniem pēkšņi kļuva apātisks, neierasti neaktīvs…” Mārupes pamatskolā 1. klases skolnieks saindējies ar morfija/opiātu grupas medikamentiem
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu 7
Lasīt citas ziņas

Ministrs norāda, ka kompensāciju saņems tika tie, kam māja konkrētajā vietā atrodas pirms iecerētā vēja parka projekta.

“Cilvēkiem ir jāsaprot, ka dzīve mainās. Tāpat kā viss mainās, tāpat arī ainavas mainīsies. Jāsaprot, ka tā ir iespēja mums visiem kā valstij. Ja skatāmies, tie pienesumi nav tikai vietējiem iedzīvotājiem pašvaldībā, kurā atrodas vēja turbīnas, bet, kas mums ir svarīgi, pirmkārt, tā pati enerģētiskā drošība, jo to, ko mēs paši saražojam, mēs nenopērkam ne no viena cita. Otrs ļoti svarīgais aspekts ir elektroenerģijas cena – jo vairāk ģenerējam jaudu, jo lētāka elektrības cena visiem iedzīvotājiem. Un treišais, tās ir investīcijas kopumā Latvijas ekonomikai,” turpina Melnis.

Vairāk skaties pievienotajā video!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.