Kāzu birokrātijas absurds: “Dzimtsarakstu lēdiju attieksme mani bieži šokē!” 32

“Dzimtsarakstu lēdiju attieksme mani bieži šokē!” savās sajūtās dalās improvizācijas teātra aktrise un kāzu vadītāja Anete Bendika. Sociālo mediju platfromā “X” viņa ir publicējusi savas pārdomas, par dzimtsarakstu darbinieču ietekmi uz jaunā pāra svarīgāko dienu mūžā.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Gribēšu redzēt, kas no viņa paliks pāri!” jeb ko putinisti cenšas “iebarot” Jānim Slaidiņam? 73
Kokteilis
Ukrainu no kara izglābs sieviete! Slavens astrologs paziņo viņas vārdu 2
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests. Pasaki, ko attēlā ieraudzīji pirmo, un uzzini savas stiprās un vājās puses 10
Lasīt citas ziņas

“Stāstu netrūkst,” viņa raksta. “Jaunais pāris negrib nekādas vārsmas un tikai laulību reģistrāciju. Vēlas, lai es pirms tam izstāstu viņu stāstu,” raksta Anete Bendika. Būtībā viss izklausās pavisam vienkārši.

Tomēr: “Kādas problēmas tas sagādā! Kā kāds uzdrīkstas atņemt viņām dzeju un vispār runāt pirms viņām!” Kā izrādās, dzimtsarakstu darbinieces ne vienmēr ir ar mieru pieņemt un akceptēt jaunā pāra vēlmes veikt izmaiņas sarakstīšanās procesā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Taisnības vārdā, Anete Bendika esot arī ielūkojusies, ko par šo visu saka likums: “Pētu likumus un nekādi nevaru ieraudzīt, kur būtu noteikts konkrēts dzejoļu skaits. Vai es kaut ko nemāku ieraudzīt?”

Anetes Bendikas paustajam sašutumam pievienojas arī bijusī iekšlietu ministre Marija Golubeva: “Šķiet, kāzu un bēru industrija Latvijā ir iestrēgusi pagātnē. Un tas būtu jāmaina, izaicinot mainīt attieksmi pret katra cilvēka unikalitāti. Mūsu dzīves nav tipveida vārsmu materiāls.”

Anetes aktualizēto problēmu apstiprina kāda “X” lietotāja Ance Tarvida, kas skaidro, ka viņa savulaik strādājusi ar kāzām saistītā uzņēmumā. Balstoties uz viņas pieredzēto, ļoti reti, kad jaunajam pārim dzimtsarakstu nodaļā izdevās sarunāt vienkārši sarakstīties bez dzejas vārsmām.

“Bet tas fantastiskais ego trips! Štrunts par jūsu dienu un jūsu vēlmēm! ES un mani pātari ir pāri visam! Visos šajos gados esmu satikusi tikai vienu dāmu, kura bija priecīga par izmaiņām,” sašutusi raksta kāzu organizētāja Anete Bendika.

Viņa atminas kādu reizi, kad dzimtsarakstu nodaļas darbinieces pat novedušas līgavu līdz asarām, pildot ierasto sarakstīšanās procedūru un neatkāpjoties no tās ne soli:

“Viens ir turēties pie sava, bet otrs ir novest līgavu līdz asarām kliedzot virsū, ka nekas tāds netiks pieļauts. Vai kā citā reizē (kur vēl pirms ceremonijas atgādināju, ka neko ekstra nevajag, īpaši par jūtīgo vecāku tēmu) un lēdija par spīti visu izdarīja pa savam, šokējot jauno pāri ar īpašu eposu par vecākiem un liekot viņus apskaut (kaut bija piekodināts, ka ir sarežģītas attiecības un jāliek tēma mierā).”

Reklāma
Reklāma

Balstoties uz visu minēto kāda lasītāja vaicā: “Tad bez dzejas apprecēties nemaz nevar?”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.