Ķīniešu vēstures cienītājs atrod slepenus dokumentus vecu papīru kaudzē, ko viņš iegādājies par mazāk nekā 1 dolāru 6

Ķīnas valsts mediji ceturtdien paziņoja, ka kāds militārās vēstures cienītājs vecu dokumentu kaudzē, ko viņš iegādājās par mazāk nekā 1 ASV dolāru, atradis konfidenciālu dokumentu kolekciju, kas saistīta ar Ķīnas armiju. Kad kolekcionārs atklāja dokumentu sensitīvo saturu, viņš par to ziņoja Ķīnas varas iestādēm, vēsta “AP”.

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
“Vakar panika sākās, jo grupā ir “mīkstie”” – nometņu vadītāja nenopietns stāsts par ikdienu bērnu vasaras nometnē 8
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
Lasīt citas ziņas

Ziņojumā nebija teikts, kādi bija dokumenti un vai kāds ir arestēts, izņemot to, ka tika nopratinātas divas personas, kas iesaistītas lietoto grāmatu un žurnālu biznesā. Pircējs, kurš tika identificēts kā pensionārs ar uzvārdu Džans, ir dedzīgs militārās vēstures cienītājs un drīz vien saprata, ka preces satur informāciju, kas klasificēta kā konfidenciāla.

Ķīnas necaurredzamās valsts drošības struktūras un komunistiskās partijas kontrolētā tiesību sistēmas dēļ bieži ir grūti noteikt, kas tiek uzskatīts par valsts noslēpumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ķīnas militārie spēki pēdējos gados ir ievērojami pieauguši, un tagad tai ir pasaulē lielākā flote, gaisa spēki ar vismodernākajiem slepenajiem iznīcinātājiem un milzīgiem raķešu spēkiem, kas, šķiet, ir paredzēti, lai atbalstītu valsts pretenzijas uz pašpārvaldes salu Taivānu, Dienvidķīnas jūru un strīdīgās salas, ko kontrolē Japāna, un galu galā izstumjot tās lielāko konkurentu ASV no reģiona.

Atbildot uz to, ASV ir nostiprinājušas saites ar tādiem sabiedrotajiem kā Austrālija, Filipīnas, Japāna un Dienvidkoreja, vienlaikus veicinot ieroču tirdzniecību un militāro sadarbību ar Taivānu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.