Kultūra
Teātris un kino

Kino Cēsis rudens sezonā demonstrēs Ditas Rietumas Eiropas kino izlasi0

Publicitātes foto

Kino “Cēsis”, sākoties rudens sezonai, no 3. oktobra katru otro trešdienu demonstrēs Eiropas prestižāko kino festivālu atzītākās kino lentes, kuras izvēlējusies mākslas zinātņu doktore, kino teorētiķe Dita Rietuma, LA.lv uzzināja kinoteātrī.

Pasaules kino attīstās kā divas paralēlas straumes – Holivudas komerckino, kas tiek veidots ar mērķi izklaidēt un uzrunāt visplašāko auditoriju, un Eiropas kino, kura mērķi ir daudz sarežģītāki. Kino “Cēsis” ikdienas repertuāru vēlas papildināt ar izmeklētu un mākslinieciski augstvērtīgu filmu programmu.

Kino “Cēsis” veidotais cikls “Ditas Rietumas Eiropas kino festivālu izlase” sākās šī gada pavasarī, un sešas no divpadsmit tajā iekļautajām filmām jau izrādītas. Rudens sezonā kino gardēžu vakari atsākas un piedāvā skatītājiem noskatīties nākamās, kino festivālos novērtētās kino lentes. Seansi ir īpaši arī ar to, ka filmas laikā ir iespēja baudīt vīnu. Pirmo reizi tiek piedāvāta iespēja iegādāties abonementu uz visām sešām cikla rudens sezonas filmām.

Rudens cēlienu atklāsim 3. oktobrī, plkst. 19 ar filmu “Manifests” (Manifesto, 2015), pirms kuras ar skatītājiem tiksies arī izlases veidotāja Dita Rietuma. Filmā, kas būtībā ir Keitas Blānšetas “monoizrāde” vai “monofilma”, viņa atveido duci atšķirīgu personāžu – no bomža/bezpajumtnieka līdz TV ziņu diktorei. Šīs virtuozās rotaļas jēga ir ne tikai ļaut apbrīnot Blānšetas hameleonisko pārtapšanas prasmi, bet arī rosināt pārdomas par tēmu, kas mums visiem ir vai nav māksla.

17. oktobrī būs skatāma franču dokumentālā filma “Sejas, ciemi” (Face Places, 2017). To veidojusi leģendārā režisore Anjēze Varda, kas šogad nosvinēja 90. dzimšanas dienu. Viņa ir Francijas kultūras ikona, kura karjeru sāka kā viena no leģendārā Francijas jaunā viļņa pārstāvēm XX gs. 60. gados. “Sejas un vietas” bija nominēta Amerikas Kinoakadēmijas Oskaram kā gada labākā dokumentālā filma.

“Ditas Rietumas Eiropas kino festivālu izlases” cikla turpinājumā, 31. oktobrī skatīsimies “3 dienas Kviberonā” (3 days in Quiberon, 2018). Vācu režisore Emīlija Atefa ir izveidojusi niansētu, smalkjūtīgu filmu par trim dienām slavenās austriešu aktrises Romijas Šneideres dzīvē, kuras viņa ir nolēmusi pavadīt nomaļā vietā, lai atpūstos un atturētos no atkarībām. Tomēr šīs nav klusas un mierīgas dienas…

Divi novembra vakari būs veltīti itāļu kino – 14. novembrī tiks demonstrēta filma “Laimīgs kā Lācars” (Happy as Lazzaro, 2018), bet 28. novembrī – “Dogmens” (Dogman, 2018).

“Ditas Rietumas Eiropas kino festivālu izlasi” 5. decembrī noslēgs filma, kas Latvijas pirmizrādi piedzīvos Rīgas Starptautiskajā kino festivālā un tad ceļos uz Cēsīm – “Zaglēni” (Shoplifters, 2018). Filmas režisors ir Kore-eda Hirokadzu – viens no Japānas talantīgākajiem un starptautiski atzītākajiem filmu veidotājiem. Kannu kinofestivālā par šo filmu “Veikalu zagļi” ieguva Zelta palmas zaru.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Kultūra
Tie, kas nemācās no vēstures, to atkārto. “Kvadrifrons” radījis tiešsaistes mācību materiālus vidusskolām
1 diena
LA
LA.LV
Kultūra
Džordžs un Amala Klūniji ziedos miljonu no koronavīrusa cietušo atbalstam
1 diena
LA
LA.LV
Kultūra
Pašu saglabātā vēsture: Kalupē jau ceturto reizi notiek seno apģērbu un aksesuāru izstāde
1 diena

Lasītākie

LE
LETA
Veselam
Latvijā konstatēti 23 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Vāc parakstus par atalgojuma samazināšanu publiskajā sektorā strādājošajiem
40 minūtes
LE
LETA
Dabā
Lieldienās laikapstākļus noteiks ciklons. Zināms, kad atkal kļūs siltāks
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Vienojas par 500 miljardu eiro plānu Covid-19 skartās ekonomikas stimulēšanai
3 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Lieldienās tirdzniecības centri būs slēgti
1 stunda