Latvijā
Izglītība

Klajā nāk prestižs augstskolu reitings: zināms, kurā vietā ir LU, RTU un LLU1

Foto: LU

Vienā no pasaules prestižākās universitāšu reitingu aģentūras “Times Higher Education” (THE) veidotajā Jaunās ekonomikas valstu reitingā “THE Emerging Economies University Rankigs 2020” ierindojušās trīs universitātes no Latvijas – Latvijas Universitāte (LU), Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU).

Reitingā kopumā apkopotas 533 universitātes no 47 valstīm un augstākos rezultātus no Latvijas sasniegušas LU un RTU – abas universitātes ieņem 251. – 300.vietu, turpretī LLU ierindojusies 401. – 500.vietā.

Līderpozīcijas šajā reitingā ieņem vairākas Ķīnas augstskolas. Pirmo vietu ieņem Tsinghua Universitāte, otro vietu Pekinas Universitāte, bet trešo vietu – Džedzjana Universitāte.

UZZINI, kas ir labākie šajā reitingā šeit

Kā aģentūrai LETA komentēja LU pārstāve Sindija Iesalniece, šajā reitingā ņemti vērā tie paši 13 rādītāji, kas ņemti vērā, veidojot THE pasaules labāko universitāšu reitingu. Galvenie indikatori, kas universitāšu sarindošanā ņemti vērā, ir mācīšana un mācību vide, kā arī pētniecība – tās apjoms, ienākumi un reputācija.

Tāpat reitinga veidotāji vērtēja citējamību, starptautisko perspektīvu un sadarbību ar industriju. Šie rādītāji ir pielīdzināti, lai varētu noteikt universitāšu attīstību, prioritātes jaunajā ekonomikā.

Iesalniece norādīja, ka THE ir viens no trim pasaules ietekmīgākajiem universitāšu reitingiem, ko publicē jau 17.gadu. THE veido kopumā 11 tematiskos universitāšu reitingus – Veselības zinātnēs, Dzīvības zinātnēs, Eksaktajās zinātnēs, Psiholoģijā, Mākslā un humanitārajās zinātnēs, Izglītības zinātnē, Tiesību zinātnē, Sociālajās zinātnēs, Biznesā un ekonomikā, Datorzinātnēs, kā arī Tehnoloģijiu un inženierzinātnēs.

TABULA: “THE Emerging Economies University Rankigs 2020”

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.