Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka “Gaismas pils”.
Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka “Gaismas pils”.
Foto – Leta

KM atzīst par pareizu Rīgas būvvaldes ieteikumu infrastruktūras darbu dalīt kārtās 1

Pievieno LA.LV

Rīgas būvvaldei ir taisnība, ka Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jaunās ēkas nodošanai ekspluatācijā infrastruktūras izbūvi, iespējams, vajadzēs dalīt kārtās, aģentūrai LETA atzina Kultūras ministrijas (KM) sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Bērziņa-Bebriša.

“Cilvēks ir trausls ziediņš.” Ziemeļamerikas augstākais kalns paņēmis arī iemīļotās “Radio Pieci” balss Ineses Pučekas dzīvību
RAKSTA REDAKTORS
“Kaut kur starp kalna apakšu un virsotni ir atbilde…” emocionāls stāsts par vienu no Aļaskas kalnos mirušajām latvietēm – Viju
Mājas
Zagļi mēdz atstāt slepenas zīmes pirms ielaušanās: lūk, kā saprast, ka jūsu mājokli novēro garnadži
Lasīt citas ziņas

Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs norādīja – KM ir jāatrisina jautājums par tehniskās ēkas būvdarbu sadalīšanu kārtās, jāveic izmaiņas dokumentācijā.

Vircavs šaubījās, ka “Gaismas pili” izdosies nodot ekspluatācijā plānotajā termiņā. Viņš norādīja, ka LNB ēku var nodot ekspluatācijā tikai kopā ar inženiertīkliem, taču inženiertīkli ir iekļauti LNB tehniskās ēkas projektā, kuras būvniecība vēl nav pabeigta.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ministrijas pārstāve pauda, ka iespēju sadalīt ēkas projektu divās kārtās – bibliotēkas ēka un infrastruktūras izbūve – esot ierosinājusi arī LNB projekta īstenošanas darba grupa.

KM pārstāve stāstīja, ka ēkas nodošana ekspluatācijā un būvdarbu pabeigšana, kas plānota 20. decembrī, ir procesuāli nošķirami pasākumi. Viņa norādīja, ka Nacionālās bibliotēkas ēkas izbūve un infrastruktūras izbūve ir sadalīti projekti, katrs ar savu būvatļauju.

LNB infrastruktūras darbus dalīšot kārtās, ja savstarpējās konsultācijās ar Rīgas būvvaldi netiks lemts citādi.

Pirmais pasākums, kas paredzēts LNB jaunajā ēkā – “Grāmatu draugu ķēde” – 18. janvārī notikšot paredzētājā laikā.

Jau ziņots, ka kultūras ministre Dace Melbārde plāno pasākumu “Grāmatu draugu ķēde” pielāgot LNB ēkas nodošanas stadijai.

Pievieno LA.LV
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.