Ko saka zinātnieki, vai koronavīruss rudenī vairs nespēs izraisīt epidēmijas vilni? 0

Neatkarīgu ekspertu grupa, kas konsultē ASV Pārtikas un zāļu pārvaldi, otrdien sniegs profesionālas rekomendācijas, vai atjaunināt esošās Covid-19 vakcīnas, lai mērķētu uz jaunāku koronavīrusa versiju revakcinācijā, ko amerikāņi un citas valstis varētu saņemt rudenī. Tā ziņo The New York Times.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Jo tālāk šķir, jo dumjāks var palikt!” Slaidiņu līdz smiekliem pārsteidzis suvenīrs no Ukrainas – krievu karavīra piezīmju grāmata 74
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
Kokteilis
VIDEO. “Nākamais apkaunojums aiz Galkina!” Laima Vaikule koncertā dzied ukraiņu valodā, kas nokaitinājis krievvalodīgos
Lasīt citas ziņas

ASV Federālā valdība cer uzlabot vakcīnu, lai labāk palielinātu cilvēku imunitāti pirms iespējamās vīrusa atdzimšanas šoziem. Taču, lai to panāktu ātri, iespējams, būs jāatsakās no ilgstošajiem izmēģinājumiem ar cilvēkiem, kas pēdējos divos gados ir izmantoti koronavīrusa vakcīnu testēšanai, lai nodrošinātu ātrāku procesu, kas vairāk balstās uz laboratorijas testiem un izmēģinājumiem ar dzīvniekiem.

Jaunākie izmēģinājumi ar brīvprātīgajiem cilvēkiem ir aizņēmuši piecus mēnešus, pat izmantojot salīdzinoši nelielas grupas. Taču vīruss attīstās tik ātri, ka jauni vakcīnu ķīmiskie savienojumi ir novecojuši, pirms šādi izmēģinājumi vēl nav pabeigti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pfizer un Moderna, divi lielākie vakcīnu ražotāji, abi ir pētījuši, kā labāk atjaunināt un modificēt vakcīnu, kuras mērķis ir Omicron variants, kas kļuva par dominējošu pagājušajā ziemā. Abi uzņēmumi uzņēmās zināmu finansiālu risku un sāka ražot pietiekamas vakcīnu devas, cerot, ka valdība to izvēlēsies kā labāko pretlīdzekli.

Taču pašu Omicronu nu apsteigusi virkne apakšvariantu, kas radušies un izplatījušies pēdējo trīs mēnešu laikā.
Tāpēc daudzi vadošie zinātnieki apgalvo, ka Covid-19 nu jau uzskatāms par pagājušu un pārvarētu draudu.

SAISTĪTIE RAKSTI