Foto – Shutterstock

Komplimenti nav domāti tikai sievietēm. Bet kā tos prasmīgi izteikt vīrietim? 12

Daudzi pieraduši uzskatīt, ka komplimentus pieņemts sacīt tikai sievietēm. Taču arī vīrieši tāpat kā sievietes gaida, ka viņus pamanīs un pozitīvi novērtēs. Lūk, neliela meistarklase vīriešiem domāto komplimentu izteikšanas mākslā.

Reklāma
Reklāma

Kā komplimenti var noderēt vīriešiem?

Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
TV24
“Tā pircēja veikalā nevar pateikt pat vienu vārdu latviski!” Deputāte norāda uz lielu kļūdu, kas tika pieļauta 90.gados
Lasīt citas ziņas

Prasmīgi pasniegts kompliments sievietei uzlabo garastāvokli, savukārt vīrieti iedvesmo, „paceļ spārnos”, pārvērš par īstu bruņinieku, kurš gatavs veikt varoņdarbus. Citiem vārdiem sakot, vīrietim kompliments ir kā stimuls un ceļvedis rīcībai.

Turklāt kompliments sniedz vīrietim pārliecību, noskaņo uz nepieciešamā viļņa (piemēram, ja gaidāms kāds svarīgs notikums), glābj no šaubām par saviem spēkiem, ceļ pašapziņu, atbrīvo no pesimistiskām vai citādi negatīvām domām, arī – liek pamanīt, koncentrēt uzmanību uz sievieti – komplimenta izteicēju. Ar komplimentu palīdzību sieviete var iepazīties, flirtēt ar vīrieti, aizpildītu pauzi sarunā, atrast jaunas tēmas sarunai u.c.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kādam vajadzētu būt komplimentam vīrietim

1. Savlaicīgam, pateiktam īstajā brīdī.

Kad un kādos apstākļos tas varētu būt – svētkos; ja ir nepieciešams paaugstināt viņa pašapziņu; kad vīrietis ir par kaut ko satraucies, noraizējies vai nomākts; pesimistiski noskaņots; kad pateicis komplimentu tev; kad „uzprasās” uz komplimentu. Jā, mēs visi esam mācīti, ka kaut ko diedelēt ir apkaunojoši un veicināt šādu rīcību nav saprātīgi. Bet, ja runa ir par komplimentiem, dāvā to vīrietim un nenožēlosi – kā saka, saņemsi atpakaļ ar procentiem.

2. Patiesi vīrišķīgam.

Ar ko vīrieši visvairāk lepojas? Spēks, vīrišķība, seksualitāte, profesionālā veiksme, asprātība, atvērtība, plašs redzesloks, intelekts, aizraujošs hobijs. Padomā, kas no tā ir visraksturīgākais šim vīrietim un droši saki komplimentu. Svarīgi: ja vēlies uzslavēt vīrieša izskatu, pārāk neaizraujies. Lielākajai daļai vīriešu izskats nav ļoti nozīmīgs.

3. Personiskam.

Pirms teikt komplimentu, vari uzrunāt vīrieti vārdā. Tuvam draugam vai radiniekam vari teikt arī mīļais draugs, mīļotais, dārgais u.tml. Sakot komplimentu, skaties vīrietim acīs, nevis uz grīdu vai sāņus.

4. Godīgam.

Slavē vīrieti tikai par paveikto un tiem tikumiem, kas viņam piemīt. Nevajag neko izdomāt, pārspīlēt, uzdot vēlamo par esošo. Ja vīrietis ir slims vai fiziski vājš, ar mokām atnesis smagās iepirkumu somas, nesaki, ka viņš ir īsts Hērakls. Labāk saki, cik viņš ir atbildīgs, saimniecisks un tu nevarētu bez viņa nu nekādi iztikt.

Svarīgi: sakot komplimentu, silti pasmaidi, vari izskatīties nedaudz samulsusi, sakautrējusies, lai vīrietis nepadomā, ka tie ir klaji meli, glaimi vai izsmiekls.

Reklāma
Reklāma

5. Nepārprotamam.

Vīriešu loģika mīl konkrētību. Ja vēlies uzslavēt viņa unikālo raksturu, nosauc tās īpašības, kas tev patīk. Svarīgi: Nesaki “Tu esi tik neparasts cilvēks,” viņš var nodomāt, ka tu joko, zobojies par viņa dīvainībām utt.

6. Retam, bet precīzam

Ja saldējumu ēd katru dienu, tas apnīk. Tāpat ar komplimentiem – ja teiksi par biežu, drīz vien tie zaudēs vēlamo efektu. Ja paretam apveltīsi vīrieti ar komplimentu, piemēram, “Aiz tevis jūtos kā aiz drošas sienas”, viņš centīsies, lai tā būtu arī turpmāk.

Svarīgi: Nepārslavē. Bieža slavēšana var novest pie lielummānijas, vienaldzības vai emocionālas atkarības (bez to „devas” neko nevar paveikt).

7. Radošam.

Pēc iespējas izvairies no standarta frāzēm, klišejām. Komplimenta izteikšana var novest pie tālākas sarunas, protams, ja vien tev tam ir laiks un vīrietis ir atsaucīgs dialogam. Nosauc kādu pamanītu labu vīrietim piemītošu rakstura īpašību, tad pavaicā, kā viņam izdevās sasniegt tos vai citus rezultātus, kā viņš iemācījies to vai ko citu, attīstījis sevī īpašības vai prasmes, pavaicā padomu. Vīriešiem patīk runāt par sevi un justies kā kādas nozares speciālistiem!

8. Bez zemteksta vai padomu došanas.

Kompliments ir paredzēts, lai iepriecinātu, paceltu garastāvokli, pašapziņu. Kritika un ironija būs nevietā. Piemēram, «Jums ļoti piestāv baltā krāsa. Nēsājiet to vienmēr» izklausās kā mājieni «Jūs neprotat ģērbties», «Nekas cits jums nepiestāv».

9. Pareizi pasniegtam.

Svarīgi – nerunā ar vīrieti kā ar bērnu! „Vai kāds tu man mīļumiņš, pieliki plauktiņu” drīzāk kaitinās, nevis iepriecinās. Izsaki komplimentu it kā nejauši, starp citu, ar zināmu bērnišķīgumu, naivumu vai apmulsumu.

Avots: Passion.ru

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.