Laukos
Graudkopība

Kooperatīvs: Graudkopībā šis gads būs atkarīgs no laika apstākļiem un Covid-19 ietekmes uz ražas realizāciju0

Foto: Edijs Pālens/LETA

Graudkopībā šis gads būs atkarīgs no laika apstākļiem turpmāk un Covid-19 izplatības mazināšanai noteikto ierobežojumu ietekmes uz izejvielu piegādi un ražas realizāciju, aģentūrai LETA prognozēja kooperatīva “Durbes grauds” valdes priekšsēdētājs Sandris Bēča.

Viņš sacīja, ka līdz šim Latvijā pavēries labs graudu ražas potenciāls. Ja laika apstākļi turpmāk būs labvēlīgi, graudu raža šogad Latvijā varētu būt laba vai pat ļoti laba. Svarīgi, lai neuznāk 2018.gada līmeņa sausums, kas varētu sabojāt līdz šim labo ražas potenciālu. Taču augi šogad ir pārziemojuši labāk nekā pirms diviem gadiem, līdz ar to ir izturīgāki.

“Situācija nozarē ir laika apstākļu rokās. Vēl jāskatās, kā Covid-19 ietekmēs izejvielu piegādes un cik lielu iespaidu tas atstās uz ražas realizāciju un tirdzniecības procesu,” sacīja Bēča, pieļaujot, ka kronavīrusa izplatības mazināšanai noteiktie ierobežojumi, ja tie ieilgs, varētu apgrūtināt ražas realizāciju, bet reālo situāciju rādīs laiks.

Vienlaikus viņš teica, ka līdz šim viss nozarē noritējis pēc plāna. Šogad līdz šim Latvijā jau ir sākusies agro kultūru – pupu un auzu sēja, kā arī augu barošana ar mēslojumu. Kultūraugu attīstību šopavasar mazliet apturējušas piedzīvotās salnas. Drīzumā intensīvi varētu sākties vasarāju graudaugu sējai.

Bēča pastāstīja, ka ziemāju sējai rudenī bija labvēlīgi laika apstākļi un to sasēts daudz, kā arī tie pārziemojoši labi, tāpēc gandrīz nemaz nav jāpārsēj ar vasarājiem. Līdz ar to vasarājus šogad Latvijā iecerēts sēt stipri mazāk nekā ierasts pēdējos gados.

“Mūsupusē [Dienvidkurzemē] provizoriski šogad varētu būt 20% vasarāju un pārējie būs ziemāji,” lēsa Bēča, norādot, ka pagājušogad vasarāju un ziemāju sējumu proporcija bija līdzīga saistībā ar ziemāju sējai labvēlīgajiem, sausajiem laika apstākļiem. Latvijas graudkopjiem ir tendence vairāk sēt tieši ziemājus, jo tie ir ražīgāki nekā vasarāji.

Saistītie raksti

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka 2018.gadā “Durbes grauda” apgrozījums bija 10,74 miljoni eiro, kas ir par 21% mazāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa samazinājās 4,4 reizes – līdz 105 581 eiro. 2019.gada finanšu rezultāti vēl nav publiskoti.

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “Durbes grauds” reģistrēta 2003.gadā. “Durbes grauds” biedriem sniedz pakalpojumus graudu un rapša pirmapstrādē un realizācijā tirgū, ražošanas izejvielu sagādē, sniedz konsultācijas agronomijā, organizē izglītojošus pasākumus, kā arī nodrošina graudu kvalitātes laboratorijas pakalpojumus.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Krievijai uzdāvinātā Abrene arī jāiekļauj Latvijai nodarīto zaudējumu aprēķinā. Ineta Ziemele par miera līgumu un nākamo paaudžu uzdevumu 3
Intervija 4 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Maluzvejniecībā pieķer Valsts vides dienesta amatpersonu
26 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
CSDD vairs pati nenodrošinās auto tehnisko apskati. Būs jauna apskates sistēma
3 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
“Būšu cinisks, bet labāka diktatora Baltkrievijā pagaidām nav.” Jānis Jurkāns par situāciju Baltkrievijā 1
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Valdība pieņēmusi vēsturisku lēmumu Ķekavas apvedceļa būvniecībā. Bet kāpēc valsts neaizņemas un nerealizē to pati?
41 minūtes