Latvijā
Politika

“KPV LV” lēmumu par Purgailes kandidatūru varētu pieņemt pirmdien0


Santa Purgaile.
Santa Purgaile.
Foto: LETA/Zane Bitere

“KPV LV”, visticamāk, pirmdien, 7.oktobrī pieņems lēmumu par Santas Purgailes kandidatūru Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītājas amatam, aģentūrai LETA pavēstīja “KPV LV” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Ēriks Pucens.

Par pieņemto lēmumu politiskais spēks koalīcijas partnerus informēs tajā pašā dienā paredzētajā valdību veidojošo partiju sadarbības sanāksmē.

“KPV LV” deputāti šodien tikās ar Purgaili un pēc tikšanās atzinīgi novērtēja amata pretendentes redzējumu, kā sakārtot banku sektoru. Pucens atturējās komentēt to, ka koalīcijā iezīmējas atšķirīgi viedokļi par kandidāti.

Kā vēstīts, otrdien Ministru kabinets uz nedēļu atlika lemšanu par bankas “Citadele” valdes locekles Purgailes virzīšanu FKTK priekšsēdētāja amatam.

Pret Purgailes izvirzīšanu FKTK vadītāja amatam iestājās “Attīstībai/Par” ministri. Kā valdības sēdē paziņoja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP), pēc otrdienas rīta tikšanās ar Purgaili politiskais spēks neesot guvis pārliecību, ka Purgailei būtu atbilstošas kompetences ieņemt FKTK vadītājas amatu.

Uzklausot kolēģa teikto, bažas par Purgailes atbilstību amatam pauda arī nacionālās attīstības “Visu Latvijai!”/”Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK ministri.

Savukārt atbalstu Purgailei Ministru kabineta sēdē pauda “Jaunās Vienotības” (JV) un Jaunās konservatīvās partijas pārstāvji.

JV paudusi pilnīgu atbalstu Purgailes virzīšanai uz šo amatu, viņu vērtējot kā kompetentu un pieredzējušu profesionāli, aģentūru LETA informēja politiskajā spēkā. “Tikšanās laikā ar Purgaili mūsu frakcijas deputāti saņēma profesionālas, precīzas atbildes uz ikvienu jautājumu un skaidru redzējumu par to, kas darāms, lai Latvijas finanšu sektors tiktu sakārtots un neradītu draudus valstij, tās starptautiskajam prestižam,” norāda JV Saeimas frakcijas vadītājs Ainars Latkovskis.

Purgaile kopš 2012.gada strādā bankā “Citadele”. Sākotnēji viņa bija biznesa attīstības direktore, bet vēlāk – no 2017.gada – korporatīvo klientu apkalpošanas direktore. Purgaile ir arī bankas “Citadele” valdes locekle. Kopš 2017.gada potenciālā FKTK padomes priekšsēdētāja ir arī Latvijas Finanšu asociācijas Kreditēšanas komitejas līdzpriekšsēdētāja. Iepriekš Purgailes darbavieta bija “SEB banka”, kur viņa no 2009. līdz 2012.gadam vadīja privātbaņķieru biznesu Latvijā un Baltijā, savukārt vēl pirms tam viņa vadīja Mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanas pārvaldi.

Saistītie raksti

Purgaile ir ieguvusi maģistra grādu starptautiskajā ekonomikā un uzņēmējdarbībā. Viņa apguvusi arī vadības prasmju programma Vallenbergas institūtā (Wallenberg Institute) Zviedrijā. Purgaile teicami pārvalda angļu un krievu valodu.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) iepriekš žurnālistiem pauda, ka Purgailes iecelšana FKTK vadītājas amatā noslēgs vienu no valdības pieteiktā finanšu sektora “kapitālā remonta” posmiem. Kariņš uzsvēra, ka viņš pilnībā uzticas FKTK vadītāja amata atlases komisijai, līdz ar to premjers pauda uzticību arī iestādes vadītājas amatam virzītajai Purgailei.

LA.lv