Kremļa propagandistam Vladimiram Solovjovam pieder villa pie gleznainā Komo ezera Itālijā. Protestētāji pret Krievijas izraisīto karu Ukrainā aprīlī iekrāsoja villas baseina ūdeni sarkanā – Ukrainā izlieto asiņu – krāsā.
Kremļa propagandistam Vladimiram Solovjovam pieder villa pie gleznainā Komo ezera Itālijā. Protestētāji pret Krievijas izraisīto karu Ukrainā aprīlī iekrāsoja villas baseina ūdeni sarkanā – Ukrainā izlieto asiņu – krāsā.
Foto: REUTERS/SCANPIX

Krievu jaunieši negrib mirt Ukrainā 2

Valdis Bērziņš, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

VIDEO. “Zilīšu bataljonam” pirmie zaudējumi. Pa ceļam uz fronti pārdzērušies krievi sakaujas savā starpā
Vai mežā kritušu koku drīkst sazāģēt un vest to mājās, lai izmantotu malkai? 95
Slepenas pazemes pilis ar mākslīgiem dārziem un peldbaseiniem, pārtikas krājumi pieciem gadiem – miljardieri gatavojas apokalipsei
Lasīt citas ziņas

 

Krievijai iestiegot tās izraisītajā karā pret Ukrainu, mazinās sabiedrības atbalsts prezidenta Vladimira Putina avantūrai. Tas vērojams pat Kremļa pilnībā kontrolētajā valsts televīzijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kara pirmajās dienās Kremļa propagandisti solīja ātru uzvaru, bet tagad viņi spiesti publiski atzīt, ka tiekot apsvērta iespēja lūgt palīdzību no tādām starptautiski izolētām valstīm kā Irāna un Ziemeļkoreja. Krievija ir iesaistīta sarunās ar Irānu par militāro dronu iepirkumu, jo Krievijas arsenālā trūkst bezpilota lidaparātu.

 

Speciālā militārā operācija esot Krievijas Rubikona

Krievijas televīzijā izskanējis, ka Putinam pietuvinātais uzņēmējs Jevgeņijs Prigožins, kas saistīts ar algotņu grupējumu “Wagner”, esot personīgi apmeklējis vairākus Krievijas cietumus, vervējot ieslodzītos pievienoties Krievijas spēkiem Ukrainā.

Krievijas televīzijas raidījumu vadītājs Igors Korotčenko paziņojis, ka aptuveni 100 000 Ziemeļkorejas karavīru esot gatavi piedalīties konfliktā Krievijas pusē.

Viņi varētu tikt iesaistīti arī Krievijas sagrauto un okupēto Ukrainas pilsētu atjaunošanā. Krievijas pilsoņiem nevēloties doties karā pret Ukrainu, valsts medijos tiek aktīvi apspriesta ārzemju algotņu legalizācija.

Tādiem Kremļa propagandistiem kā Vladimirs Solovjovs, kuru Krievijas prezidents Putins divkārt apbalvojis par “nopelniem Tēvzemes labā”, nākas atzīt, ka Krievijas iedzīvotāji nealkst doties Putina karā.

Pagājušajā nedēļā raidījumā “Vakars ar Vladimiru Solovjovu” tā vadītājs žēlojās: “Mani kaitina, ka mūsu sabiedrība nesaprot, ka pašlaik ir izšķirošs brīdis.

Mēs vai nu pieceļamies, saņemam spēkus un iekļūstam jaunā līmenī, vai vienkārši beidzam pastāvēt.” Viņam piekrita raidījuma viesis, politologs Aleksandrs Kamkins, kurš ierosināja, ka Krievijā jāveic “speciāla operācija kultūras jomā”.

Kremļa centieni stingri kontrolēt publiski izplatīto informāciju nav spējuši ierobežot pieeju ārējiem avotiem, vairojot spriedzi sabiedrībā.

Cita Solovjova raidījuma viešņa, savulaik ASV notiesātā Kremļa aģente Marija Butina pat ierosinājusi piespriest cietumsodu vecākiem, kuru bērni lieto iekārtas, lai piekļūtu ārzemju medijiem.

Raidījuma vadītājs neslēpa vilšanos par jaunās paaudzes negribīgo iesaistīšanos Putina karā. Viņaprāt, “cilvēki, kas plāno pievienoties (armijai), galvenokārt ir mana vecuma (pusmūža), daži ir nedaudz jaunāki…

Tā ir paaudze, kas uzauga, skatoties padomju filmas, lasot padomju literatūru un apgūstot tās vērtības. Bet pavisam jaunie cilvēki, ar kuriem es runāju, viņi ģībst jau tad, kad ir sagriezuši pirkstu – un šajā apstāklī saskata savas demokrātiskās vērtības…

Speciālā militārā operācija ir mūsu Rubikona,” uzsver Solovjovs, piebilstot, ka “daudzi šeit to vēl nav aptvēruši”.

 

Atgādina cara laika armijas statūtus

Rakstnieks Zahars Priļepins, kuru izziņojis meklēšanā Ukrainas Drošības dienests par piedalīšanos teroristiskas organizācijas darbībā, jo viņš saistīts ar Krievijas veiktajiem kara noziegumiem Ukrainā, paziņojis: “Mums patiešām vajadzīgi brīvprātīgie, mēs to neslēpjam. Mums jāaizvieto no ierindas izsistais personāls. Pagaidām nāves tēma ir noklusēta. Bojāejas tēma ir apcirpta.

Sabiedrībā, kuras motivācija ir komforts, nav pieņemts runāt par nāvi.

Tiek sagaidīts, ka katram jādodas karā, jāuzvar un jāatgriežas dzīvam. Vēl labāk ir, ja izdodas neiet karā. Atgādināšu, ka impēriskās armijas statūtos bija skaidri teikts: ja jums ir trīs pretinieki, ejiet cīņā, uzbrūciet un nogaliniet visus trīs. Ja pretinieku ir desmit, tad aizstāvieties. Ja nāve ir klāt, tad mirstiet.

Tas rakstīts ļoti skaidri: “Karavīr, nāve ir daļa no jūsu darba. Tā ir daļa no jūsu pienākuma un jūsu līguma ar valdību.” Tāda pati nostāja bija (Josifam) Staļinam, kurš bija mācījies pareizticīgo kristiešu skolā,” atgādina Priļepins.

Viņš bažījas, ka vispārējas mobilizācijas gadījumā jaunākā paaudze varētu bēgt uz kaimiņvalstīm, lai izvairītos no piedalīšanās karā.

“Valdība uzskata, ka Krievijā vienmēr atradīsies miljons cilvēku, kas gatavi doties karot. Par pārējiem valsts iedzīvotājiem mēs cenšamies nedomāt,” atzīmē Priļepins.

 

Etniskajiem krieviem esot papildu “krievu hromosoma”

Solovjovs uzskata, ka ir jāmaina noteikumi par iesaucamo aizsardzību no piedalīšanās karadarbībā. “Krievijā ir 150 miljoni cilvēku. Cik daudzi no viņiem karo Donbasā?”, viņš jautā.

Kremļa ideologs ierosinājis izvērst vēl plašāku valdības finansētu propagandas kampaņu, filmās un dziesmās slavinot Krievijas tā dēvētās “speciālās operācijas” dalībniekus.

Kremļa trubadūriem apzinoties, ka vairākums pasaules valstu nav Krievijas pusē tās izraisītajā karā pret Ukrainu, viņi mēģina neņemt vērā kritiskās balsis.

Solovjova domubiedrs politologs Sergejs Mihejevs paziņojis: “Pasaule var iet ratā… Mums nevienam nekas nav jāpiedāvā. Mēs esam īpaši, mums pašiem jāspēj piecelties.” Solovjovs viņam piebalsojis: “Mēs esam Noasa šķirsts. Pirmām kārtām un visvairāk, mums jāglābj pašiem sevi. Sevi!”

Londonas universitātes koledžas politisko zinātņu doktors Vladimirs Pastuhovs, būdams brīvs no Kremļa cenzūras žņaugiem, ironizē par Kremļa ideologu centieniem izcelt krievu nāciju kā unikālu subjektu, kam neesot līdzīgu cilvēces vēsturē.

SAISTĪTIE RAKSTI

Krievijas galma ideologs Vladimirs Medinskis pat aizrunājies tik tālu, ka atklājis, ka etniskajiem krieviem esot papildu “krievu hromosoma”. Viņa murgainās teorijas pamatā ir tēze, ka tikai krievu nācija esot spējīga izveidot pilnvērtīgu suverēnu valsti. Vairākumam citu nāciju, Kremļa ieskatā, šādas spējas neesot, tāpēc tās esot tikai ASV pakalpiņi ar ierobežotu suverenitāti.

Īpaši nepilvērtīga no šī viedokļa esot Ukraina, kuras valstiskums, Kremļa vērtējumā, esot mākslīgs un pastāvot tikai pateicoties ārējam atbalstam. Kremlis piešķir īpašu, mītisku nozīmi kontrolei pār Ukrainu, jo Krievijas impērijas pastāvēšana neesot iespējama, ja tās sastāvā nav Ukrainas, tāpēc Putins izvērsis Eiropas centrā asiņainu “specoperāciju”.

VIDEO. “Zilīšu bataljonam” pirmie zaudējumi. Pa ceļam uz fronti pārdzērušies krievi sakaujas savā starpā
Vai mežā kritušu koku drīkst sazāģēt un vest to mājās, lai izmantotu malkai? 95
Slepenas pazemes pilis ar mākslīgiem dārziem un peldbaseiniem, pārtikas krājumi pieciem gadiem – miljardieri gatavojas apokalipsei
FOTO. Princis Harijs karalienes nāves dienā bijis tik saniknots, ka noraidījis sava tēva Čārlza ielūgumu uz vakariņām. Kas starp abiem notika? 27
Krievu, kurš protestēja pret tanka T-34 Narvā pārvietošanu, deportē no Igaunijas
Lasīt citas ziņas

Finanšu partneris - LANDE

Sadarbības projekts
FOTO. VIDEO. Policija brutāli izrēķinās ar Krievijas iedzīvotājiem, kuri izgājuši ielās, protestējot pret mobilizāciju 43
Pēc mobilizācijas izsludināšanas Krievijā Putins aizbraucis atpūsties 33
Krievu, kurš protestēja pret tanka T-34 Narvā pārvietošanu, deportē no Igaunijas
Slepenas pazemes pilis ar mākslīgiem dārziem un peldbaseiniem, pārtikas krājumi pieciem gadiem – miljardieri gatavojas apokalipsei
Biedrību “Hospiss LV” novērtē Eiropā – Latvijā paliatīvās aprūpes sistēma joprojām nav sakārtota
22:31
Latvijas kosmosa industrijas pirmie soļi kosmosā
21:59
Mediķi pauduši pārliecību, ka tas esot neatgriezeniski… Kungam ļoti nepaveicās ar to koronavīrusu
21:47
Vai tiešām sašķobījusies Raimonda Paula veselība? Krauze atklāj, kā patiesībā jūtas komponists 16
VIDEO. Igaunijas mežos pamanīts liels retums – lācene ar četriem mazuļiem 2
Putinam bija interese par vienu cilvēku… Erdogans atklāj ukraiņu gūstekņu atbrīvošanas aizkulises
VIDEO. “Zilīšu bataljonam” pirmie zaudējumi. Pa ceļam uz fronti pārdzērušies krievi sakaujas savā starpā
Atklāj, cik Krievijas pilsoņi jau lūguši patvērumu Latvijā mobilizācijas dēļ
Mūžībā aizgājusi kādreizējā NEPLP vadītāja Aija Dulevska Cālīte
Putins nav atļāvis Krievijas ģenerāļiem atkāpties no Hersonas, jo tas izskatītos pēc pazemojošas sakāves 95
Naktī nezināmi vandaļi Krievijas karoga krāsās nokrāsojuši uzrakstu “Bolderāja” 24
ASV draud Krievijai ar smagām sankcijām aneksijas gadījumā
“Pēc Vairas Vīķes-Freibergas neviens prezidents nav uzstādījis Latvijas ilgtermiņa attīstības plānus!” norāda Ēķis 31
“Ir jāceļ minimālās algas, lai izvilktu darbinieku no verdzības stāvokļa!” Feldmans skaidro, kā rīkojās igauņi 41
Bijušais mājas vecākais atklāj, ka iekaustīts, kad mēģinājis pārliecināt iedzīvotājus par nepieciešamību veikt ēkas siltināšanu
“Neturēt vaļā logus, netecināt ūdeni, mazgājot zobus!” Eksperti stāsta, kā mājsaimniecībām taupīt energokrīzes laikā 194
Ainārs vēl 23. februārī bij galvenais tiltu būvētājs uz Maskavu! Egila Līcīša feļetons
FOTO. “Apbrīnas vērtais ozolkoka parkets un 1938. gada trauku bufete!” Kādā mājā dzīvoja Prezidenta pils galvenais elektriķis
Izmantojot hidrauliskos instrumentus, Rīgā no avarējuša auto atbrīvo cietušo
“Krieviem jāpaliek un jācīnās pret Putinu.” Lietuva nedos patvērumu Krievijas pilsoņiem, kas bēg no mobilizācijas 23
Vai šī būs diena, kad beidzot laikapstākļi mūs lutinās? Prognoze sestdienai
Palestīniešu fermeris netīšām uzgājis lieliski saglabātai Bizantijas laiku ēkas grīdas mozaīkai 11
Ķīpsalā top viedā pilsēta, kurā būs gudrās stāvvietas, viedais apgaismojums un citi risinājumi
Plaušu veselības rādītāji. Kad klepus kļūst bīstams?
Rīgā atvērta automatizētā picērija – pica top 3 minūšu laikā
Azovstaļ gūsteknis pirms un pēc gūsta – tik šausminoši, ka trūkst vārdu, veroties fotogrāfijā 53
Ārste skaidro, kāpēc nav vērts laboratorijās pārbaudīt ērces: “Nevienam to neiesaku”