pexels.com/Alex Koch

Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 84

Pērn krituši visi rekordi – savāktas 600 000 narkomānu izlietotās šļirces un jaunas izdalītas vairāk kā miljons. Pēc šiem skaitļiem var noprast, ka Latvijā strauji pieaug narkomānu skaits, tādēļ neizbrīna fakts, ka izlietotajās šļircēs ir konstatēts par zombiju narkotiku dēvētais ksilazīns

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Daži jūtas kā no ķēdes norāvušies, citi otru reizi uz tā paša grābekļa neuzkāps. Es… nekad nevēlos tur atgriezties” – Līnas stāsts par tikšanu prom no krīzes centra 14
Skolas direktora viedoklis par skolotāju apdāvināšanu mācību gada noslēgumā: “Sabiedrība ir morāli slima ar šīm dāvanām un pateicībām”
Kokteilis
VIDEO. Iemīļotais aktieris Andris Keišs benzīntankā piedzīvojis smieklīgu “tikšanos” pats ar savu balsi 8
Lasīt citas ziņas

Pārbaužu rezultāti vēsta, ka šļirču apmaiņas punktā vecajās šļircēs konstatēts ksilazīns. Tieši no biedrības “Dialogs“ šļirču apmaiņas punkta ņemti paraugi pētījumam par narkotiku atliekām izlietotajās šļircēs.

Slimību profilakses un kontroles centrs līdz šim nav saņēmis informāciju nedz no policijas, nedz no ārstniecības iestādēm par ksilazīna identifikāciju, par šo vēsta “360TV ZIŅneši”. Tomēr centrs pats savā pētījumā jau sen kā atklājis ksilazīna klātbūtni narkomānu izlietotajās šļircēs. Ksilazīnu piejauc narkotiskajām vielām kā atšķaidītāju, bet nevar izslēgt, ka ksilazīns paaugstina narkotiku radīto efektu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sandis Radziņš, Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes 2. nodaļas priekšnieks stāsta: “Šī viela bija piejaukta kā papildus viela klāt pamatnarkotikai. Visdrīzāk mēs runājam par jaunajiem sintētiskajiem opioīdiem, kas šobrīd ir aktuālākā un smagākā narkotika.”

Runa ir par heroīna sintētiskajiem analogiem. Narkomāni tos bieži pārdozē un, diemžēl, arī mirst. Tas, vai pie mums slimnīcā nonāk ksilazīna upuri, gan nav zināms – Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrā Ziņnešiem norādīja, ka šis medikaments nav pakļauts kontrolei, līdz ar to pacientus uz šo vielu nepārbauda. Tomēr ir skaidrs, ka ksilazīns narkomānu vidū Latvijā cirkulē.

Lai gan pēdējo gadu laikā Amerikas Savienotajās valstīs no šīs zombiju narkotikas jeb ksilazīna pārdozēšanas mirst simtiem cilvēku, šī viela arī aiz okeāna nav nelikumīga.

Vairāk skaties video!

VIDEO:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.