Foto. pexels.com/Castorly Stock

Tieksmes izgriezt mēli un graizīt sevi, savaldīšanai nepieciešami 10 cilvēki… Lietuvā strauji izplatās “zombiju narkotika” 49

Lietuvā izplatās kādas ārkārtīgi bīstamas narkotikas, kuras ASV to iedarbības dēļ jau nodēvetas par “zombiju narkotikām”. Mediķi novērojuši šādu pacientu skaita pieaugumu un brīdina, ka šīs narkotikas ir ļoti bīstamas – tās izraisa masīvas psihozes un halucinācijas, viņi nodara sev pāri sagriežoties, bieži vien vēloties izgriezt sev mēli. Lai kontrolētu šos pacientus, nepieciešami astoņi un dažreiz desmit cilvēki. Šo narkotiku lietošana visbiežāk sastopama par 30 gadiem jaunāku cilvēku vidū, raksta portāls tv3.lt.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šajos 5 datumos dzimušas īstas kompānijas dvēseles, viņi burtiski izstaro gaismu visur, kur iet
Putins brīdina NATO dalībvalstis Eiropā nespēlēties ar uguni 58
Kokteilis
FOTO. “Neizsakāmi lepojamies!” Madaras Raabes un Kiviča meita godam pārstāvējusi Latviju starptautiskā līmenī
Lasīt citas ziņas

Toksikoloģe Gabija Laubnere-Sakalauskiene atklāj, ka šīs ir ļoti stimulējošas vielas, kas rada lielu dopamīna pieaugumu – ļoti lielu baudu, prieku, bet paralēli arī psihozes un halucinācijas.

Portāla “15min.lt” žurnāliste Gabriele Navickaite jau pusgadu pēta, kā “zombiju narkotika” Lietuvā izplatās jauniešu vidū. Tā ir ļoti populāra viela – “kristāli”, ko mēdz saukts arī par “krists”. Turklāt šīs vielas vietā biežo tiekot tirgoti arī viltojumi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šīs narkotikas Baltijas valstīs gan esot samērā reto sastopamas, taču gan ASV, gan Rietumeiropā tā ir labi pazīstama ar savu bīstamību, augsto atkarības risku un lielo kaitējumu. “Ne velti to sauc par “zombiju narkotiku”! Tā izraisa nekoordinētas kustības, ir augsts atkarības risks, viela ietekmē sirdi un nieres.”

Žurnālistes avoti “melnajā tirgū” pastāstījuši, ka “kristu” var dabūt Kauņā, Viļņā un Klaipēdā, taču policijai to ir grūti atklāt. Narkotikas tiek tirgotas socvietnē “Telegram”, bet samaksa notiek kriptovalūtā.

Lietuvas policija šo faktu ne noliedz, ne apstiprina, taču fakti liecinot, ka Lietuvā patiesi nonākušas vēl nebijušas psihotropās vielas. Jau kādu laiku starptautisko novērots, ka pieaug dažādu jaunu sintētisko narkotisko vielu daudzums.

Pilsētvidē atrodamie QR kodi aizved uz narkotiku iegādes Telegram grupām
Narkotiku atsavināšana Dreiliņos
Par braukšanu narkotisko reibumā konfiscētais Porsche

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.