Kultūra
Kultūrpolitika

Kultūras informācijas sistēmu centrs sācis vienotu valsts pārvaldes virtuālā asistenta platformas attīstību0

Foto – Leta/Zane Bitere

Kultūras informācijas sistēmu centrs sācis inovatīvas virtuālo asistentu koplietošanas platformas izveidi publiskās pārvaldes iestāžu vajadzībām, informēja Kultūras informācijas sistēmu centra pārstāve Ilma Elsberga.

Projekts īstenots, izmantojot valsts pārvaldes valodas tehnoloģiju platformas “Hugo.lv” iestrādnes un resursus. Projekta rezultātā valsts pārvaldes iestādes varētu iegūt mūsdienīgu rīku saziņai ar sabiedrību un iespēju iedzīvotājiem ērti saņemt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.

Elsberga sacīja, ka virtuālie asistenti iegūst arvien lielāku popularitāti uzņēmumu un organizāciju saziņai ar saviem klientiem. Ņemot vērā publiskās pārvaldes iestāžu darba specifiku, ir iespējams izveidot vienotu pamata platformu virtuālo asistentu pakalpojumu nodrošināšanai, ko var izmantot ikviena iestāde, pielāgojot un papildinot atbilstoši savām vajadzībām. Šāda pieeja ļauj būtiski ietaupīt resursus, jo katrai iestādei nav jāveido savs virtuālais asistents no nulles, bet tikai jāpielāgo virtuālā asistenta “pārziņā” esošo jautājumu loks savas iestādes tēmu specifikai.

Kultūras informācijas sistēmu centra vadītājs Armands Magone skaidroja, ka būtībā tiks izveidots “pamata bots” jeb asistents ar pamatzināšanām un specializētie “boti” par konkrētu tēmu loku, kas savā starpā sadarbosies, nodrošinot efektīvu komunikāciju ar iedzīvotājiem. “Risinājumu veidojam “Azure” platformā, izmantojot “Hugo.lv” valodu korpusu, mākslīgā intelekta tehnoloģijas valodas atpazīšanai un citas jau esošās iestrādes,” teica Magone.

Viņš papildināja, ka projektā plānots arī paplašināt un nostiprināt latgaliešu rakstu valodas saglabāšanu un attīstību digitālajā vidē, izveidojot rīku ne tikai latviešu, bet arī latgaliešu rakstu valodas pareizrakstības pārbaudei.

Projekts īstenots sadarbībā ar programmatūras izstrādātāju “Tilde”, piesaistot Eiropas reģionālā attīstības fonda līdzekļus. To koordinē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, bet īsteno Kultūras informācijas sistēmu centrs, liekot lietā gadu gaitā uzkrātās zināšanas un pieredzi valodu tehnoloģiju un ar to saistīto mākslīgā intelekta risinājumu attīstībā un izmantošanā publiskajā sektorā.

Plānots, ka divu gadu laikā iesaistīsies gandrīz 50 publiskās pārvaldes iestāžu, virtuālie asistenti nodrošinās vismaz 10% no kopējā konsultāciju apjoma iedzīvotājiem, bet latgaliešu rakstu valodas pārbaudes rīku izmantos ap piecām iestādēm.

“Hugo.lv” ir Latvijas valsts pārvaldes valodas tehnoloģiju platforma, kas brīvi pieejama ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Tā nodrošina automatizētu tulkošanu, runas atpazīšanu un runas sintēzi, kā arī dažādus rīkus daudzvalodu atbalstam e-pakalpojumos.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
GR
Guna Roze
Kultūra
Guna Roze: Vienos vākos
9 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
FOTO. Atsevišķus izstādes “Skuja Braden. Samsāra” objektus tagad varēs aplūkot virtuāli
9 stundas
LE
LETA
Kultūra
Uz nacionālā filmu festivāla “Lielais Kristaps” organizēšanu pieteikušies divi pretendenti
9 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Lieldienu laikā ciemošanās ir aizliegta 2
2 stundas
IE
Ināra Egle
Latvijā
Parādījušās šaubas, vai Rīgas domes vēlēšanas vispār varētu notikt arī rudenī
48 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Konkursu par finansējumu Covid-19 skarto mediju atbalstam varētu izsludināt jau rīt 1
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Pēdējā diennaktī vislielākais Covid-19 inficēto skaita pieaugums Rīgā 2
3 stundas
IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
No liela ieguvuma reģionam līdz lielai bēdai saulkrastiešiem. Kā vērtēt atcelto atbalstu “Skulte LNG terminal” projektam?
13 minūtes