LA.LV jautā: Vai reidi no Ukrainas teritorijas puses piespiedīs krievus nostiprināt savas pozīcijas Krievijā? 49

Jau ziņojām, ka bruņoto formējumu reidi no Ukrainas teritorijas Krievijas pierobežas apgabalos Maskavu nostāda dilemmas priekšā – nostiprināt pozīcijas Krievijā vai okupētajās Ukrainas teritorijās, piektdien kārtējā ziņojumā par situāciju Ukrainas frontēs norāda Lielbritānijas militārais izlūkdienests.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas 11
Lasīt citas ziņas

Britu izlūki analizē ziņojumus par bruņotu grupu mēģinājumiem ielauzties Krievijas Belgorodas apgabalā no Ukrainas puses, kas nesen saņemti, cita starpā arī no Krievijas Aizsardzības ministrijas. Līdzās reidiem notikuši arī dronu triecieni Belgorodai, bet Krievijas varasiestādes apšaužu dēļ bijušas spiestas evakuēt Šebekinas pilsētas iedzīvotājus.

Normunds Adamovičs, Zemessardzes štāba virsnieks, komandkapteinis TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” atbild uz LA.LV jautājumu, vai reidi no Ukrainas teritorijas puses piespiedīs krievus nostiprināt savas pozīcijas Krievijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņaprāt, tas ir viens no ukraiņu pretuzbrukuma priekšnosacījumiem – piespiest Krievijas militāro vadību pārdislocēt ievērojamu daļu savu spēku uz neaizsargātajām teritorijām. Viņš skaidro, ka tas būtu vēlamais rezultāts, un viens no veidiem, kā to pānākt – veicot reidus. Jo vairāk reidu būs, jo ātrāk tas piespiedīs tur novietot karaspēku.

Cita iespēja ir ņemt nost no frontes līnijas vai iesaistīt operacionālo rezervi šajos frontes sektoros, N.Adamovičs norāda.

Viņš apgalvo: “Ja ukraiņi vaētu novērot karaspēka pārbīdīšanu uz vienu vai otru neaizsargāto sektoru, tas varētu būt kā signāls uzsākt aktīvākas darbības uzbrukumā.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.