Aktrise Agnese Zeltiņa un producente Leonarda Ķestere.
Aktrise Agnese Zeltiņa un producente Leonarda Ķestere.
Publicitātes foto

Latviešu aktrise Agnese Zeltiņa atklāj, kāpēc nonākusi Amerikas policijas redzeslokā 0

Visa dzīve ir kā skaistumkonkurss, taču īstie uzvarētāji ir tie, kas nebaidās atšķirties un būt autentiski. Pie šāda secinājuma pēc road movie filmas “Mis Saulstariņš” (Little Miss Sunshine) noskatīšanās AVIS kino cikla “Desmit izcili ceļojumi” kinoteātrī “Splendid Palace” ietvaros nonākuši aktieri Agnese Zeltiņa un Māris Bezmers, kuri pirms filmas seansa ar skatītājiem dalījās arī ar pašu Amerikā piedzīvoto – par sapņu zemes lūzeru un uzvarētāju kultūru, neizmērojamajiem plašumiem un dzīvi ceļā.

Reklāma
Reklāma

Amerika – kontrastu zeme

Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Veselam
Jūs nekad vairs neēdīsiet šos ēdienus, kad uzzināsiet to sastāvu 38
Viedoklis
Armands Puče: Tagad par visām reizēm ir skaidrs, ka ar politisko eliti nav ko vispār rēķināties. Murmuļi!
Lasīt citas ziņas

Aktrise Agnese Zeltiņa, kura pirms desmit gadiem kādu laiku dzīvojusi ASV, piekrīt filmā paustajai idejai, ka “lūzeru un uzvarētāju” kultūra lielo sapņu zemē tiek pamatīgi kultivēta. Slavas un panākumu dēļ cilvēki gatavi darīt neiedomājamas lietas, nereti teju vai zaudējot prātu. “Amerikā mammas uztjūnē un seksualizē savas meitas, kamēr viņas ir vēl pavisam mazas. Lai gan tas notiek visur pasaulē, sevišķi visā, kas saistīts ar Instagram, Amerikā to var novērot īpaši izteikti,” stāsta aktrise, atzīstot, ka tas viņā izsaucis ļoti lielu pretestību. “Filmas koncepts ir visa dzīve kā skaistumkonkurss, kurā mums nemitīgi jāpierāda, ka esam labāki, izskatīgāki, veiklāki un veiksmīgāki par citiem, sākot ar bērnudārzu, cauri skolas un universitātes gadiem, pēc tam arī darbā. Manuprāt, tur ir daudz šādu pazaudētu cilvēku, jo īstie uzvarētāji ir tie, kas ir patiesi.”
Abi aktieri piekrīt, ka filmas lielā popularitāte lielā mērā saistīta ar to, ka Amerika ir noilgojusies pēc autentiskuma, īstuma un dabiskuma.

Automašīnā pārdomāt visu dzīvi

“Amerikā bija iespēja pabraukt ar kabrioletu, un tās saulainās dienas, kad braucu pa Losandželosu un arī gar okeānu, bija viens no laimīgākajiem laikiem manā dzīvē,” atminas aktrise Agnese Zeltiņa. Taču ceļā gadījies arī dažs labs piedzīvojums. “Sanāca izdarīt pārkāpumu un nonākt policijā, neatļautā vietā apgriežoties braukšanai pretējā virzienā. Nobraucot nepareizajā vietā no šosejas, vari stundu braukt, kamēr tiec atpakaļ uz īstā ceļa. Visu dzīvi var pārdomāt,” stāsta Agnese Zeltiņa, piemetinot, ka ASV gan jābūt ļoti uzmanīgam braucējam, taču, piemēram, Maskavā viņa nekad neuzdrošinātos sēsties pie stūres.

CITI ŠOBRĪD LASA

Toties aktieris Māris Bezmers salīdzinoši nesen ar viesizrādēm devies tūrē pa Austrumu krasta pilsētām. “Amerikā viss šķiet 100 reižu lielāks – ja mums ir paugurs, tad viņiem vulkāns. Viss šķiet tik plašs un iespaidīgs – pārbraucot no vienas pilsētas uz otru, sanāk šķērsot vismaz trīs dabas zonas. Šī nonākšana pilnīgi citā vidē ir tas, kas road movie filmās liek iesaukties un ieplest acis, ” stāsta Māris Bezmers, kurš arī pats plāno drīzumā debitēt kā kinorežisors road movie žanrā. “Cilvēki principā ir ieslēgti slēgtā telpā, un viņiem nav, kur paslēpties. Ceļā filmas varoņi nonāk situācijās, kas palīdz viņiem dzīvē vai liek šķēršļus, bet katrā ziņā ievieš korekcijas, kas arī noved pie komiskiem iznākumiem,” pārdomās dalās topošais kinorežisors.

Māris Bezmers
Publicitātes foto

Retro auto un aizraujošas filmas

Līdz gada beigām “Splendid Palace” sadarbībā ar pilna servisa līzinga un auto nomas uzņēmumu AVIS piedāvā skatīties izcilus road movie žanra paraugus. Jaunajā sezonā par īpašu pārsteigumu parūpējies arī Rīgas Motormuzejs, kas pirms katra seansa ļaus klātienē aplūkot kādu īpašu retro auto modeli.
Turpmākajos seansos ciklā “Desmit izcili ceļojumi” būs skatāmas tādas filmas kā “Trakais Pjero” (Pierrot le Fou, rež. Žans Liks Godārs), “Parīze. Teksasa” (Paris, Texas, rež. Vims Venderss) un “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” (rež. Jānis Streičs).
Kā nākamā filma 29. oktobrī būs skatāma Žana Lika Godāra meistardarbs “Trakais Pjero” (Pierrot le Fou), kad līdzbraucēju lomās iejutīsies pianists Vestards Šimkuss un muzikoloģe Liene Jakovļeva.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.