2023.gada Praida gājiens Rīgā

Latvijā dibinās jaunu LGBT+ kustību biseksuāļu redzamības veicināšanai 166

Biseksualitātes redzamības nedēļas laikā, 20.septembrī, tiks dibināta jauna LGBT+ kustība “Neons”, aģentūru LETA informēja pasākuma pārstāvji.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Grūti zaudēt svaru? Endokrinologs iesaka šo 15 sekunžu triku mājās katru rītu
Trīs mērces, kuras nekavējoties vajadzētu izmest no ledusskapja. Kādu kaitējumu veselībai tās var nodarīt?
Ilgmūžības eksperti dalījušies ar pavisam vienkāršu rīta rutīnu, kas palīdzēs nodzīvot līdz 100 gadu vecumam
Lasīt citas ziņas

Kustības dibināšanas pasākums notiks plkst.20 kultūrvietā “Skapis” pasākumu kopuma “Kļūsti redzams!” gaitā.

Kustība “Neons” ir jauna LGBT+ kustība, kas radusies ar mērķi paaugstināt biseksuālu, panseksuālu un citu B+ cilvēku redzamību gan LGBT+ kopienā, gan ārpus tās. Dibināšanas pasākumā tiks sniegta informācija par kustības mērķiem, kā arī prezentēti pirmie dati par B+ cilvēku realitāti Latvijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pasākumā piedalīsies komiķe un aktīviste Džemma Sudraba, cilvēktiesību aktīviste Selma Teodora Levrence un drag karalis TipTap Timmy.

Neskatoties uz to, ka starptautiskie dati konsekventi norāda, ka B+ cilvēki veido aptuveni pusi LGBT+ kopienas, diskusijā par LGBT+ jautājumiem šo cilvēku vajadzības tiek pieminētas reti. Šo fenomenu bieži dēvē par “biseksualitātes izdzēšanu” jeb angļu valodā – “bi-erasure”, un šī darbība atstāj būtisku iespaidu uz B+ cilvēku labklājību un spēju iekļauties sabiedrībā, norāda organizācijā.

Praida gājiens Rīgā 2021.gadā

Kustības “Neons” līdzdibinātāja Paula Zvejniece skaidro, ka biseksualitātes izdzēšanas negatīvās sekas redzam sev visapkārt. Aptaujas rāda, ka šie cilvēki cieš no dažādām veselības problēmām – garīgās veselības traucējumiem, atkarībām – tikpat ļoti, cik pārējie LGBT+ cilvēki, un būtiski vairāk nekā heteroseksuāli cilvēki, taču diskusijās sabiedrībā tas neatspoguļojas. Individuālā līmenī B+ cilvēki bieži saka, ka nejūtas īsti pieņemti nevienā no kopienām – ne LGBT+, ne ārpus tās. Kustības “Neons” mērķis ir radīt šo kopienu un vidi, kurā pilnīgi visi LGBT+ cilvēki var justies vienlīdz redzami, vienlaikus paaugstinot sabiedrības izpratni par B+ cilvēku pieredzi.

Starptautisko biseksualitātes redzamības nedēļu šogad atzīmē 16. – 23.septembrī. Latvijā šīs nedēļas laikā plānots pasākumu kopums “Kļūsti redzams!” kultūrvietā “Skapis”.

Baltijas praids Rīgā
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.