Laukos
Tehnika

Lauksaimniekiem piešķirts viss no akcīzes nodokļa atbrīvotais dīzeļdegvielas apjoms0

Foto-LETA

Lauksaimniecības produkcijas ražotājiem ir piešķirts viss šogad atlikušais no akcīzes nodokļa atbrīvotais dīzeļdegvielas apjoms, informēja Lauku atbalsta dienestā.

Līdz 30.novembrim lauksaimnieki bija tiesīgi iegādāties dīzeļdegvielu ne vairāk kā 90% apmērā no kopējā piešķirtā daudzuma, bet šobrīd ir pieejams viss apjoms.

Dienests atkārtoti izvērtēja lauksaimniecības produkcijas ražotāja atbilstību noteiktajām prasībām. Ja tika konstatēts, ka piešķirtais dīzeļdegvielas daudzums ir mainījies, tika nosūtīts atkārtots lēmums par piešķirto degvielas apjomu.

Izlietotās degvielas daudzumam un pieejamajam atlikumam var sekot līdzi Lauku atbalsta dienesta Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā un mobilajā aplikācijā.

Degvielu ar akcīzes nodokļa atbrīvojumu var iegādāties pie tirgotājiem, kuri reģistrējušies šādas degvielas tirdzniecībai. Saraksts ar degvielas tirgotājiem publicēts Lauku atbalsta dienesta mājaslapā sadaļā “Dīzeļdegviela lauksaimniekiem”.

No 2020.gada tiek palielinātas prasības attiecībā uz ieņēmumiem no lauksaimnieciskās ražošanas vai akvakultūras produkcijas ražošanas, neieskaitot saņemto valsts un Eiropas Savienības atbalstu, atbilstoši Valsts ieņēmumu dienestā iesniegtajai gada ienākumu deklarācijai vai uzņēmuma gada pārskatam par iepriekšējo taksācijas gadu.

Ja līdz šim tie bija vismaz 285 eiro no hektāra, tad nākošgad tie būs 350 eiro. Saimniecībām, kas atbilstoši normatīvajiem aktiem par bioloģisko lauksaimniecību ir sertificētas bioloģiskās saimniecības, tie bija vismaz 200 eiro no hektāra, bet būs 210 eiro.

Lauku atbalsta dienests aicina lauksaimniekus izvērtēt šā gada ieņēmumus, lai 2020.gadā varētu saņemt no akcīzes nodokļa atbrīvoto dīzeļdegvielu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IK
Ilze Kalve
Pasaulē
“Ir jābūt gataviem arī mazāk labvēlīgai situācijas attīstībai.” Vēstniece nosauc visbūtiskāko šībrīža aicinājumu Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo Lielbritānijā
4 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Kāpēc Kurzeme nesākas Bolderājā. Kur beidzas vēsturiskā Vidzeme un sākas Latgale? Intervija ar Jāni Turlaju
Intervija 2 stundas
LE
LETA
Dabā
Nākamnedēļ laikapstākļi mainīsies. Vai karstums vēl atgriezīsies? Sinoptiķu prognoze
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Vēlēšanu kaislības Baltkrievijā: aizturēti septiņi Lukašenko galvenās sācenses Tihanovskas štāba pārstāvji
50 minūtes
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Man pārsvarā ir vienalga, ko cilvēki par mani domā!” Māksliniece Anna Heinrihsone par apaļo jubileju, izstādēm un piedzīvoto Parīzē
Intervija 3 stundas