Foto: pexels.com/Pexels

Lego komplekti bērniem un pieaugušajiem: ar ko tie atšķiras un kāpēc ir tik iecienīti! 1

Lego konstruktori ir viena no vispirktākajām rotaļlietām visā pasaulē. Pirmie Lego klucīši tika sākti ražot 1949.gadā, Dānijā, un kopš tā laika iekarojuši miljoniem bērnu sirdis visā pasaulē jau vairākās paaudzēs.

VIDEO. Zēns 11 gadu vecumā kļūst par tēvu: “Viņa teica, ka mīl mani, taču nevēlas, lai kāds to uzzina”
Tamperes hokeja halles šova meistars, kurš spēles laikā lika latviešu dziesmas: “Tas ir bijis mans sapnis – vadīt spēli šādiem skatītājiem”
VIDEO. Latvijas tenisa zvaigzne Aļona Ostapenko zaudējot spēli, rupji krievu valodā nolamā sāncensi no Amerikas
Lasīt citas ziņas

Taču ne tikai bērni, bet arī liela daļa pieaugušo ir uzticīgi Lego fani, kas gaida arvien jaunas un jaunas Lego sērijas, lai papildinātu savu kolekciju un, kaut nedaudz, iegrimtu fantāziju un rotaļu burvībā.

Kas gan ir tas, kas šajos mazajos klucīšos spēj aizraut ne tikai bērnus, bet arī pieaugušos? Un, kādas ir galvenās atšķirības starp bērniem un pieaugušiem paredzētajiem Lego konstruktoriem?
Par to šajā rakstā!

CITI ŠOBRĪD LASA

Mazie un lielie Lego fani

Kāpēc Lego ir ne tikai rotaļlieta!

Ja tev ir bērni, tu noteikti esi dzirdējis par to, ka Lego nav tikai rotaļlieta.

Lego Duplo sērijas komplekti, kas paredzēta mazuļiem jau no pirmajiem dzīves gadiem, attīsta sīko pirkstu motoriku, veicina runas un kognitīvo funkciju attīstību, kā arī prasmes pašam sevi nodarbināt un spēlēties bez pieaugušo līdzdalības un sniedz vēl daudzus citus ieguvumus bērna attīstībai.

Lego pilda patieso un īsto rotaļlietu funkciju – liek bērnam domāt un radīt, neapslāpējot viņa dabisko zinātkāri un iztēli.

Lielākoties bērni Lego konstruktorus uztver kā nekad nebeidzamu projektu, kas ļauj radīt teju neskaitāmas versijas par to, ko no šiem klucīšiem iespējams izveidot. Bērns attīsta fantāziju un radošumu, tajā pašā laikā tiek veicināta bērna loģiskā domāšana un apgūta pacietība, kā arī tiek attīstītas bērna prasmes risināt dažādas problēmsituācijas.

Atsevišķām Lego sērijām, kā piemēram Lego Creator, jau sākotnējais koncepts ir tāds, lai bērnu mudinātu ļaut vaļu fantāzijai, jo no viena Lego komplekta viņš varēs izveidot trīs dažādas rotaļlietas.

Tātad arī tiem bērniem, kam Lego likšana varētu šķist garlaicīga vai trūkt ideju, ko ar to iesākt, tiek parādīts priekšā, ka rotaļas nebeidzas, kad komplekts ir salikts, jo nepieciešams vien nedaudz, lai radītu ko jaunu.

Kā rāda bērnu psihologu un speciālistu pētījumi, lielai daļai bērnu, atnākot mājās no skolas vai bērnu dārza, pēc intensīvas dienas nepieciešams integrēt un izpaust dienā uzkrātos iespaidus mierīgā un bērnam piemērotā vidē.

Tāpēc Lego rotaļlietas lieliski kalpo par bērna mazo pasauli, kurā viņš izspēlē dienā uzkrātos iespaidus veselīgā veidā. Tādas sērijas kā Lego Friends, Lego City un citas, ļauj izveidot veselu bērna fantāziju pilsētu, kurā ar lomu spēlēm bērns ne tikai rotaļājas, bet arī nomierina nervu sistēmu un atpūšas.

Savukārt tiem bērniem, kas fano par kādu īpašu filmu, multfilmu vai spēļu tēliem, iespējams iegādāties kādu filmu sērijas Lego: Minecraft, Lego Ninjago, Harry Potter, Jurassic World u.c.

Tiesa gan, šie konstruktori nav lēti. Lego komplekti ir salīdzinoši dārga rotaļlieta, taču Lego tiek ražoti no izturīgiem un bērnam draudzīgiem izejmateriāliem, tāpēc klucīšu mūžs ir ilgs, tos iespējams nodot jaunākajiem brāļiem vai māsām, turklāt bērns tos vienmēr varēs savienot savā starpā, neatkarīgi no tā, kāds komplekts iegādāts.

Foto: pexels.com/Pexels

Sava veida meditācija arī pieaugušajiem

Galvenā atšķirība starp bērnu un pieaugušo Lego fanu uztveri par šo rotaļlietu ir tāda, ka bērnam lieliska šķiet iespēja veikt nemitīgu pārbūvi, uzlabojumus, izjaukt un atkal salikt no jauna.

Līdz ar komplekta salikšanu nekas nebeidzas, rotaļlieta turpina savu dzīvi.

Taču pieaugušajiem Lego komplekts ir kā projekts, kas tiek uzsākts un pabeigts, un, lielākoties, tiek novietots skapī vai kādā citā vietā kā kolekcijas priekšmets.

Un tieši tāpēc, ņemot vērā šo atšķirīgo pielietojumu un uztveri, Lego ražotāji rada sērijas, kas paredzētas tieši pieaugušajiem un liela daļa no konstruktoriem tam arī ir paredzēti – kolekciju veidošanai.

Protams, pieaugušo Lego komplekti ir sarežģītāki, apjomīgāki un grūtāk saliekami nekā bērnu komplekti. Tie sastāv no daudz vairāk detaļām, bieži vien gatavo konstruktoru ir iespējams robotizēt, tātad tie prasa zināšanas un iemaņas.

Daļa no Lego konstruktoriem, tādiem kā Lego Star Wars sērija, Lego Technic vai Lego Marwel, ir paredzēti gan pieaugušajiem, gan pusaudžiem, kā arī tiem bērniem, kas ir pieredzējuši Lego likšanā.

Papildu pluss šiem komplektiem ir tāds, ka bērns to var likt kopā ar kādu no vecākiem, tādejādi kvalitatīvi pavadot kopīgo laiku un mācoties un apgūstot dažādas prasmes, iemaņas, spēju koncentrēties un sadarboties.

Savukārt pieaugušajiem, kas ir mākslas vai arhitektūras fani, iespējams iegādāties dažādus komplektus ar slavenām un nozīmīgām arhitektūras pērlēm Lego Architecture sērijā.

Pieaugušajiem Lego konstruktoru likšana ir sava veida meditācija, kas, gluži tāpat kā bērnam, ļauj atpūsties un iegrimt procesā, kas prasa patīkamu koncentrēšanos, gala rezultātā radot kaut ko paliekošu un īpašu.

Foto: pexels.com/Pexels

Lego veikals

Specializēts Lego veikals Rīgā nav pieejams, tāpēc ieskaties interneta veikalā 1a.lv, kur tu atradīsi plašāko Lego komplektu piedāvājumu kā bērniem, tā pieaugušajiem.

Ienāc 1a.lv un iepriecini sevi vai savu bērnu ar jaunu Lego! Atlaides un Smart Net kluba biedru piedāvājumi tavu iepirkšanos padarīs vēl izdevīgāku!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VIDEO. Zēns 11 gadu vecumā kļūst par tēvu: “Viņa teica, ka mīl mani, taču nevēlas, lai kāds to uzzina”
Tamperes hokeja halles šova meistars, kurš spēles laikā lika latviešu dziesmas: “Tas ir bijis mans sapnis – vadīt spēli šādiem skatītājiem”
VIDEO. Latvijas tenisa zvaigzne Aļona Ostapenko zaudējot spēli, rupji krievu valodā nolamā sāncensi no Amerikas
Attēls, kas liek raudāt visai pasaulei: Kijivā krievu uzbrukumā nogalinātās meitenītes vectēvs neatkāpjas no mirušās mazmeitas
Krievijā aizliedz pieminēt “Vagner” un Prigožina vārdu. Kas noticis?
Lasīt citas ziņas
“Var gadīties, ka mums notiks kardināla iekšējā varas pārdale…” Saruna ar Ilgu Kreitusi pēc Valsts prezidenta vēlēšanām
SPECIĀLIZLAIDUMS. Vai Rinkēvičs tagad ir laimīgs? Saruna ar jaunievēlēto Latvijas prezidentu
“Krievi pāriet uz aizsardzību…” Slaidiņš pārliecināts, ka tuvākajā laikā gaidāma strauja notikumu attīstība Ukrainā
Tamperes hokeja halles šova meistars, kurš spēles laikā lika latviešu dziesmas: “Tas ir bijis mans sapnis – vadīt spēli šādiem skatītājiem”
Jautā skatītāja: Vai kāds neuzdzīvojas uz ziedojumiem ukraiņiem?
23:09
Divgadniekam Ziemeļkorejā piespriests mūža ieslodzījums, viņš nekad neredzēs dzīvi ārpus cietuma sienām
22:34
Daudzsološs sākums “Rīgas festivāla” programmai
22:01
Krievijas teritorijā atkal rosās krievu brīvprātīgie: notiek apšaudes, dzirdamas kaujas skaņas un sprādzieni
Attēls, kas liek raudāt visai pasaulei: Kijivā krievu uzbrukumā nogalinātās meitenītes vectēvs neatkāpjas no mirušās mazmeitas
FOTOREPORTĀŽA. Ziedoņa muzejs Murjāņos sāk jauno jubilejas sezonu ar drosmīgiem jaunumiem
Tas ir tāpēc, ka Krievija nepiedalījās… Krievijas medijos izsmieti Latvijas hokeja izlases panākumi
FOTO. Dārza karalienes! Cita par citu skaistākas – Rīgas centrā 100 rožu šķirņu izstāde
Trīs zēni un viena meitene! Tallinā piedzimuši četrīši
Uz Dienvidu tilta apgāzusies kravas automašīnas piekabe ar koka dēļu atgriezumiem
Šausminošs moments: lidojuma laikā lidmašīnā uzsprāgst elektroniskā cigarete, izraisot paniku pasažieros
Bahmutas virzienā Krievijas armija pārgājusi aizsardzībā
FOTO. Aizvadīta Rīgas sezonas atklāšanas regate! Uzlabota vairāku Rīgas jahtklubu infrastruktūra
LTV par ķibeli ar hokejistu sagaidīšanas tiešraidi pie Brīvības piemineļa: “Atvainojamies ikvienam skatītājam par vilšanos…”
Nedaudz, bet tomēr – Latvijas iedzīvotāju skaits pērn palielinājies par 0,4%; Rīgā un Pierīgā dzīvo 53%
FOTO, VIDEO. Suņi, kaķi, putni un skaista Latvija: ar ko soctīklos dalās mūsu jaunais prezidents Rinkēvičs?
“Tas ir grūti. Darba vietā nemitīgi tiek baumots” – vai tam ir kāds risinājums?
hokejā Latvijas ekonomikai piesaistījis 44 miljonus eiro. Par ko šī nauda tika tērēta?
“Šajā reizē sods ir par bargu,” SEPLP locekle par portāla sodīšanu vārda “deportācija” dēļ
CILVĒKSTĀSTS. “Es netīšām nošāvu govi. Pašam pilnas acis ar šaujampulveri” – Andris pēc negadījuma zaudējis redzi, taču ne dzīvesprieku
SPECIĀLIZLAIDUMS. Aktuālais par karadarbību Ukrainā
„Režisores priekšstatu skavās.” Dailes teātra iestudējuma „Lilioms” recenzija
“Es gandrīz nekad tās sirēnas nedzirdu…” Metla-Rozentāle norāda ne vien uz trauksmes sirēnu, bet arī mobilo tīklu darbības problēmām
Klimata izmaiņas. Tā ne tikai šķiet – alerģijas ik sezonu kļūst arvien spēcīgākas. Pētnieki meklē risinājumus
VIDEO. Zēns 11 gadu vecumā kļūst par tēvu: “Viņa teica, ka mīl mani, taču nevēlas, lai kāds to uzzina”
Drossinternets.lv: Sākoties vasaras brīvdienām, jāpievērš uzmanība bērnu pavedināšanas riskiem internetā
LA.LV jautā Slaidiņam: Kas varētu būt dronu sūtītājs pie Krievijas elites mājām, tādējādi pārbiedējot Kremļa svītu?