Irina Maligina (no kreisās) un Nika Saveļjeva (no labās)
Irina Maligina (no kreisās) un Nika Saveļjeva (no labās)
Publicitātes foto

“13 tūkstoši mēnesī nav samērīgs atalgojums.” Maligina meitām aizdomas par “Olainfarm” līdzekļu šķērdēšanu 0

Valērija Maligina meitas Irina Maligina un Nika Saveļjeva, kurām pieder divas trešdaļas jeb atstātā mantojuma vairākums, lūdz Uzņēmumu reģistru (UR) nodrošināt likumā noteiktās tiesības vairākumam pārvaldīt tēva atstāto mantojumu, reģistrējot izmaiņas “Olainfarm” lielākā akcionāra “Olmafarm” valdē.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
TV24
“Jo tālāk šķir, jo dumjāks var palikt!” Slaidiņu līdz smiekliem pārsteidzis suvenīrs no Ukrainas – krievu karavīra piezīmju grāmata 74
Kokteilis
VIDEO. “Nākamais apkaunojums aiz Galkina!” Laima Vaikule koncertā dzied ukraiņu valodā, kas nokaitinājis krievvalodīgos
Lasīt citas ziņas

Kā portālam “LA.lv” pastāstīja Irinas Maliginas un Nikas Saveļjevas pārstāvji, pēc viņu teiktā, vilcinoties reģistrēt izmaiņas “Olmafarm”, UR pieļauj “Olainfarm” līdzekļu izšķērdēšanu.

“Olainfarm” padomes locekļu algas ir noteiktas kopā 57 tūkstošu eiro apmērā mēnesī, savukārt Signes Balderes-Sildedzes kā valdes locekles atalgojums sasniedz 13 tūkstošus eiro mēnesī.

CITI ŠOBRĪD LASA
V. Maligina meitas uzskata, ka šāds atalgojums nav samērīgs un rada aizdomas par uzņēmuma līdzekļu šķērdēšanu.

Lai nodrošinātu pienācīgu mantojuma pārvaldību, tā vairākuma pārstāves Irina Maligina un Nika Saveļjeva šā gada 13. jūnijā UR iesniedza pieteikumu izmaiņu veikšanai “Olmafarm” valdes sastāvā, no valdes atceļot vienīgo locekli – uzticību zaudējušo Milanu Beļeviču.

Saskaņā ar Civillikumu gadījumā, ja mantojuma atstājējs nav noteicis nedalīta mantojuma pārvaldīšanas un lietošanas kārtību, tad to nosaka līdzmantinieku vairākums pēc mantojuma daļu lieluma.

Katrai līdzmantiniecei pieder viena trešā domājamā daļa, tātad par vairākumu ir uzskatāms vismaz divu no trim līdzmantinieču pieņemts lēmums.

Vienlaikus Irina Maligina un Nika Saveļjeva apliecina, ka līdz šim nav pieņemts lēmums par nedalītā mantojuma, “Olmafarm” daļu, pārvaldnieku, jo saskaņā ar Komerclikumu to var izdarīt tikai ar visu daļu kopīpašnieku kopīgi izteiktu gribu.

Šāda griba nav izteikta.

Trešdien, 3. jūlijā, notiks UR Konsultatīvās padomes sēde, kurā tiks skatīts jautājums par nedalītajā mantojumā ietilpstošo pamatkapitāla daļu pārvaldīšanas un lietošanas kārtību.

Padome jau iepriekš šādu jautājumu skatīja 2018. gada 28. novembrī, nosakot, ka atbilstoši Civillikumam nedalītajā mantojumā ietilpstošo pamatkapitāla daļu pārvaldīšanas un lietošanas kārtību nosaka līdzmantinieku vairākums ar savu lēmumu.

Līdzmantinieku vairākums pamatkapitāla daļas var pārvaldīt tieši – bez kopīgā pārstāvja iecelšanas.

Līdz šim Uzņēmuma reģistra pieņemtie lēmumi attiecībā uz valdes izmaiņām pieņemti tieši balstoties uz līdzmantinieku vairākuma lēmumiem un nebūtu nekāda pamata šobrīd šo praksi mainīt, jo nedz Civillikums, nedz Komerclikums nav grozīti.

Irina Maligina un Nika Saveļjeva uzticas UR darbinieku neitralitātei un profesionālajam darbam, konsekventi piemērojot normatīvos aktus un neiesaistoties uzņēmumu saimnieciskos jautājumos.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.