Ekonomika
Bizness

Maligina pilngadīgās meitas vēršas tiesā pret notāri: UR iesniegti prettiesiski apliecinājumi0


Latvijas farmācijas kompānija AS “Olainfarm”.
Latvijas farmācijas kompānija AS “Olainfarm”.
Publicitātes foto

Valērija Maligina meitas Irina Maligina un Nika Saveļjeva, kā arī “Olainfarm” lielākā akcionāra “Olmafarm” valdes loceklis Pēteris Rubenis ir vērsušies Rīgas apgabaltiesā ar sūdzību par zvērinātas notāres Līgas Eglītes rīcību, prettiesiski sagatavojot apliecinājumus līdzmantinieku parakstītiem dokumentiem, kas iesniegti Uzņēmumu reģistrā (UR).

“Zvērināta notāre Līga Eglīte šajā gadījumā ir rīkojusies vai nu neprofesionāli, nepārbaudot informāciju, ko apstiprina, vai arī apzināti radījusi prettiesiskus apliecinājumus. Pirmkārt, nekad nav ticis iecelts “Olmafarm” dalībnieku kopīgais pārstāvis, jo attiecīgu lēmumu ir parakstījuši nevis visi līdzmantinieki, kā to pieprasa Komerclikums, bet gan tikai divi no tiem. Turklāt apliecinājumos ir nepatiesi norādīta informācija, ka 2018. gada nogalē zvērinātas notāres Līgas Eglītes klātbūtnē tika pieņemts “Olmafarm” kopīpašnieku lēmums,” skaidro “Olainfarm” lielākā akcionāra “Olmafarm” valdes loceklis Pēteris Rubenis.

L. Eglīte šā gada 13. jūnijā ir apliecinājusi parakstus nedalītā mantojuma pārvaldnieka/kopīgā pārstāvja lēmumam, “Olmafarm” statūtiem, kas izteikti jaunā redakcijā, un “Olmafarm” dalībnieku jaunā reģistra nodalījumam.

Sūdzības iesniedzēji norāda, ka, šādi rīkojoties, notāre ir pārkāpusi Notariāta likumu, jo, apliecinot parakstu īstumu uz dokumentiem, nav pienācīgā un normatīvajos aktos noteiktā kārtībā pārliecinājusies par parakstītājpersonu tiesībām parakstīt dokumentus “Olmafarm” dalībnieku vārdā.

Turklāt visi minētie dokumenti ar attiecīgajiem notāres apliecinājumiem tajā pašā dienā tikuši iesniegti UR.

Notāre nav ņēmusi vērā, ka dokumentā par Signes Balderes – Sildedzes iecelšanu par nedalītā mantojuma pārvaldnieku ir nobalsojuši tikai divi no trim mantojuma tiesībās apstiprinātajiem V. Maligina mantiniekiem.

Nav arī ņemts vērā, ka līdzmantiniece Irina Maligina par to ir rakstveidā cēlusi iebildumus, kuri tika pievienoti attiecīgajam dokumentam un tātad notārei bija pieejami un zināmi.

Atbilstoši normatīvajiem aktiem V. Maligina nepilngadīgās meitas un likumiskās mantinieces Annas Emīlijas Maliginas aizbildne S. Baldere – Sildedze nav tiesīga “Olmafarm” dalībnieku vārdā vienpersoniski parakstīt dokumentus, kas nozīmē, ka notāres apliecinātie dokumenti nav saturējuši visu nepieciešamo personu parakstus.

“27. jūnijā esam saņēmuši to dokumentu kopijas, kuras UR 13. jūnijā iesniegusi no valdes atceltā Milana Beļeviča un Signe Baldere-Sildedze. Redzam, ka Signe Baldere-Sildedze ir centusies maldināt UR, vienpersoniski pieņemot lēmumus par “Olmafarm” statūtu grozījumiem un izmaiņām dalībnieku reģistrā, uzdodoties par visu “Olmafarm” līdzmantinieku pārstāvi. No pievienotajiem dokumentiem ir skaidri redzams, ka visi līdzmantinieki nekad nav iecēluši Signi Balderi-Sildedzi par nedalītā mantojuma pārvaldnieku, bet par tādu pati sevi mēģina nosaukt Signe Baldere-Sildedze,” komentē P. Rubenis.

Saistītie raksti

Viņš turpina: “Esam situācijā, kurā Signe kā cilvēks, kas pati nemaz nav V.Maligina mantinieks, cenšas vienpersoniski sevi pasludināt par vienīgo personu, kas var pieņemt lēmumus visu līdzmantinieku vietā un vārdā. Pašlaik tas ir noticis ar tiesību normām neatbilstošu zvērināta notāra atbalstu.”

Kā vēstīts, saistībā ar izmaiņu zāļu ražotāja “Olainfarm” lielākās īpašnieces “Olmafarm” valdē, atceļot M. Beļeviču un viņas vietā ieceļot P. Rubeni, reģistrēšanu Uzņēmumu reģistrs trešdien, 3.jūlijā, sasaucis Konsultatīvo padomi.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.