Levandovskis atspēlē divus vārtus, bet neglābj Poliju no izstāšanās 3

Zviedrijas futbola izlase trešdien 2021.gada Eiropas čempionāta finālturnīra apakšgrupu turnīra pēdējā mačā Sanktpēterburgā ar rezultātu 3:2 (1:0) uzvarēja Poliju, liedzot pretiniekiem iekļūt astotdaļfinālā.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144

Polijas izlasei abus vārtus guva viens no pasaulē labākajiem futbolistiem Roberts Levandovskis. Zviedrijai vispirms divreiz izcēlās Emīls Fošbergs, bet uzvaras vārtus otrā puslaika kompensācijas laikā guva Viktors Klāsons.

E apakšgrupā pirmo vietu ar septiņiem punktiem izcīnīja Zviedrija, pieci punkti bija Spānijai, trīs Slovākijai, bet viens – Polijai. Zviedrija jau pirms trešdienas spēlēm bija nodrošinājusi vietu astotdaļfinālā, kur iekļuva arī Spānija.

Jau otrajā minūtē rezultāts kļuva 1:0 Zviedrijas izlases labā. Polijas izlases nelielu apjukumu izmantoja Fošbergs, kurš soda laukumā izdarīja spēcīgu sitienu, raidot bumbu mērķī. Mača 17.minūtē Roberts Levandovskis divreiz trāpīja pa vārtu pārliktni un pēc otrā sitiena atlēkusī bumba nenonāca pie neviena no Polijas futbolistiem, veiksmei nostājoties Zviedrijas izlases pusē.

Tuvu vārtu guvumam poļi bija pirmā puslaika kompensācijas laika pirmajā minūtē, kad spēcīgu tālsitienu izpildīja Pjotrs Zeliņskis, taču Robins Ulsens pretinieka raidījumu atvairīja. Otrais puslaiks sākās ar draudīgiem sitieniem pa abiem vārtiem, abiem vārtsargiem Ulsenam un Vojceham Ščensnijam demonstrējot savu meistarību.

Mača 59.minūtē pēc pretuzbrukuma un Dejana Kuluševska piespēles Fošbergs spēcīgi sita no soda laukuma robežas un palielināja Zviedrijas izlases pārsvaru. Divas minūtes vēlāk Levandovskis ātrā pretuzbrukumā saņēma bumbu, apmānīja divus zviedrus soda laukumā un trieca bumbu vārtos – 1:2. Vēl nedaudz vēlāk poļi vēlreiz iedabūja bumbu vārtos, taču aizmugures situācijas dēļ rezultāts palika nemainīgs.

Sešas minūtes pirms pamatlaika beigām pēc ātras pārejas uzbrukumā Pšemišlavs Frankovskis piespēlēja soda laukumā Levandovskim, kurš no apmēram sešiem metriem trieca bumbu mērķī – neizšķirts 2:2. Poļi metās gūt trešos vārtus, kas dotu vietu astotdaļfinālā, taču vairākās epizodēs Ulsons un Zviedrijas izlases aizsardzība liedza pretiniekiem panākt vēlamo.

Turklāt kompensācijas laika ceturtajā minūtē Klāsons pēc Kuluševska piespēles guva vārtus un pielika punktu Polijas izlases cerībām.

Pirmajā kārtā Slovākija negaidīti ar 2:1 uzvarēja Poliju, bet Spānija un Zviedrija cīnījās bezvārtu neizšķirti 0:0. Otrajā kārtā Zviedrijai uzvara 1:0 pār Slovākiju, bet Spānijai neizšķirts, šoreiz ar Poliju (1:1).

Tikmēr F apakšgrupā plkst.22 Minhenē sāksies Vācijas un Ungārijas mačs, bet Budapeštā būs Portugāles un Francijas spēkošanās.

Pirms trešdienas astotdaļfinālā vietu jau bija nodrošinājušas Itālija, Velsa, Šveice, Beļģija, Dānija, Nīderlande, Austrija, Anglija, Horvātija, Čehija, Zviedrija un Francija.

2021.gada Eiropas čempionāta finālturnīrs līdz 11.jūlijam norisināsies Eiropas 11 pilsētās. Kontinenta spēcīgākā komanda tiks noskaidrota Vemblija stadionā Londonā. Atjaunotais Vemblija stadions izlašu turnīru titula maču uzņems pirmo reizi vēsturē, bet tā priekštecī savulaik tika izspēlēts 1966.gada Pasaules kausa fināls un 1996.gada Eiropas čempionāta fināls.

Pirms pieciem gadiem par Eiropas čempioni tika kronēta Portugāle, kas Parīzē notikušajā finālmačā ar rezultātu 1:0 pagarinājumā pārspēja Franciju.

Eiropas čempionāta finālturnīrā 24 komandas sadalītas sešās apakšgrupās pa četrām katrā. Izslēgšanas turnīra pirmajai kārtai jeb astotdaļfinālam automātiski kvalificēsies divas labākās izlases, kā arī tajā iekļūs četras labākās trešo vietu ieguvējas.

Šajā Eiropas čempionātā kopumā tiks aizvadīta 51 spēle. Kad turnīrā piedalījās vēl 16 izlases, bija jānospēlē 31 mačs.