Latvijā
Politika

Līdzšinējo tiesību saglabāšanai britiem Latvijā būs jāreģistrējas0


Aviācijas nozare gatavojas ļaunākajam “Brexit”scenārijam.
Aviācijas nozare gatavojas ļaunākajam “Brexit”scenārijam.
Publicitātes foto

Valdība šodien atbalstīja ar Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) jeb “Brexit” saistītos grozījumus Imigrācijas likumā, kas paredz, ka Latvijā dzīvojošajiem Lielbritānijas pilsoņiem būs jāreģistrējas, lai saglabātu līdzšinējās tiesības.

Grozījumi paredz noteikt kārtību, kādā Latvija turpmāk varēs uzturēties tie Lielbritānijas pilsoņi un viņu ģimenes locekļi, kas līdz 2019.gada 29.martam likumīgi uzturējušies Latvijā.

Valdībā atbalstītais likumprojekts nosaka kārtību, kādā tie Lielbritānijas pilsoņi un viņu ģimenes locekļi, kas jau patlaban likumīgi uzturas Latvijā, varēs saņemt jaunus uzturēšanās tiesības apliecinošus dokumentus. Lai to izdarītu, ir noteikts pārejas periods līdz 2020.gada 31.decembrim, kura laikā Lielbritānijas pilsoņiem un viņu ģimenes locekļiem būs iespēja reģistrēties un saglabāt tiesības, kādas bija spēkā, Lielbritānijai esot vienai no ES dalībvalstīm.

Iecerēts, ka tiesiskais regulējums atvieglos administratīvo slogu tiem Lielbritānijas pilsoņiem un viņu ģimenes locekļiem, kas līdz 2019.gada 29.martam likumīgi uzturējušies Latvijā. Viņiem tiks nosūtīta personīga vēstule, kurā tiks izskaidrota uzturēšanās tiesību pārreģistrācijas procedūra, norādīts termiņš, kādā šī pārreģistrācija ir jāveic, kā arī sekas, kādas iestāsies, ja pārreģistrācija netiks veikta.

Latvijā dzīvo aptuveni 1200 Lielbritānijas pilsoņu un viņu ģimenes locekļu.

“Brexit” dēļ grozīs arī Veselības finansēšanas likumu

Saistībā ar plānoto Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) jeb “Brexit” tiks veikti grozījumi arī Veselības aprūpes finansēšanas likumā, otrdien vienojās valdība.

Veselības ministrija (VM) skaidroja, ka Veselības aprūpes finansēšanas likums dod tiesības ES pilsonim, kurš uzturas Latvijā saistībā ar nodarbinātību vai kā pašnodarbināta persona, kā arī viņa ģimenes locekļiem saņemt no valsts budžeta līdzekļiem apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus.

Saskaņā ar šo likumu, pēc 29.marta, kas ir “Brexit” datums, no valsts budžeta apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus saņems tikai tie Lielbritānijas pilsoņi, kuri Latvijā uzturas saistībā ar nodarbinātību, bet tādus pakalpojumus vairs nevarēs saņemt viņu ģimenes locekļi.

Tomēr, lai Lielbritānijas pilsoņiem, kuri likumīgi uzturējušies Latvijā līdz 29.martam, tiktu nodrošināti iespējami labvēlīgāki nosacījumi, valdība atbalstīja grozījumus Veselības finansēšanas likumā. Tiek rosināts papildināt pārejas noteikumus ar atrunu, ka līdz 2020.gada 31.decembrim Lielbritānijas pilsoņiem un viņu ģimenes locekļiem veselības aprūpes pakalpojumus nodrošina valsts obligātās veselības apdrošināšanas ietvaros, proti, viņiem pienāksies tā sauktais veselības aprūpes pakalpojumu “pilnais grozs”.

Jau ziņots, ka Saeima pagājušajā nedēļā pieņēma deklarāciju par Lielbritānijas pilsoņu tiesībām Latvijā pēc “Brexit”, ar kuru parlaments apliecina, ka Latvijas Lielbritānijas pilsoņiem, kuri likumīgi uzturas Latvijā, nodrošinās iespējami labvēlīgus uzturēšanās un darba nosacījumus arī tad, ja Lielbritānijas izstāšanās no ES notiks bez vienošanās.

Deklarācijā teikts, ka Saeima seko notikumiem saistībā ar “Brexit” un uzsver Lielbritānijas sakārtotas izstāšanās nozīmi.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Jelgavā uzņēmums šuj aizsargmaskas pašvaldības policistiem, mediķiem un sociālajiem darbiniekiem 1
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Eksperts: Dīkstāves pabalstu sistēmā ignorēti apgādājamie 2
6 stundas
IE
Ināra Egle
Latvijā
Saeimas balsojumu par ministra kandidātu Vitenbergu pavadīs šaubas
6 stundas

Lasītākie

JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Korejas pretvīrusa recepte: kā šajā valstī izdevās “pārlauzt” Covid-19 saslimstības līkni?
Intervija 1 stunda
LE
LETA
Veselam
Covid-19 konstatēts jau kopumā 52 pašvaldībās: jauni saslimšanas gadījumi Baldones un Valkas novados
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 krīzes pārvarēšanas pasākumus finansēs no valsts budžeta
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Vācija plāno pagarināt koronavīrusa dēļ noteiktos ierobežojumus līdz 19.aprīlim
58 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Dabā
FOTO. Izcēlies kūlas ugunsgrēks ceļa posmā starp Siguldu un Līgatni
1 stunda