Foto AFP/Scanpix/LETA

Lielbritānija varētu ieviest darba atļaujas viesstrādniekiem no ES 0

Pievieno LA.LV

Lielbritānijas iekšlietu ministre Ambera Rada svētdien atklāja, ka aplūko iespēju ar darba atļauju palīdzību kontrolēt imigrāciju no Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm.

Kokteilis
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 7
“Tas jau ir jauns līmenis!” Pircēji piefiksējuši, ka mājražotāju tirdziņos nopērkamās olas nemaz nav tik labas 4
MI aprēķinājis aptuveno kara sākuma gadu Eiropā un prognozē, kuras valstis būtu kā zem naža asmens 12
Lasīt citas ziņas

Pēc 23.jūnijā notikušā referenduma, kurā briti nobalsoja par izstāšanos no ES, Lielbritānijas valdība meklē iespējas pildīt vēlētāju cerības par imigrācijas ierobežošanu un atvērto robežu likvidēšanu, vienlaicīgi ņemot vērā vairāku ekonomikas nozaru atkarību no imigrantu darbaspēka.

“Darba atļaujām noteikti ir vērtība,” Rada norādīja britu sabiedriskajai raidorganizācijai BBC, atklājot, ka viņas vadītā ministrija izskata vairākas imigrācijas kontroles sistēmas, tomēr nekāds lēmums vēl nav pieņemts.

CITI ŠOBRĪD LASA

ES noteikumi šobrīd ļauj bloka pilsoņiem dzīvot un strādāt Lielbritānijā.

“Mēs skatīsimies, kā mēs varam panākt labāko ekonomikai, samazinot [imigrantu] skaitu, bet aizsargājot cilvēkus, kuri patiešām ir vērtīgi ekonomikai,” uzsvēra ministre.

Septembra sākumā Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja noraidīja punktu sistēmu imigrantu atlasē, lai arī izstāšanās kampaņas līderi tādu bija solījuši.

Rada, kas ir tuva Mejas sabiedrotā, ir atbalstījusi britu valdības ilgstošo mērķi samazināt ikgadējo ieceļotāju skaitu zem 100 000 cilvēku. Pērn Lielbritānijā uz pastāvīgu dzīvi ieradās 327 000 cilvēku.

Migrācijas jautājums, domājams, Lielbritānijas izstāšanās sarunās būs viens no sarežģītākajiem, ņemot vērā, ka Londona vēlas ierobežot imigrāciju, nezaudējot piekļuvi ES Vienotajam tirgum.

Rada arī neizslēdza iespēju, ka britiem nākotnē var nākties maksāt par ceļošanu uz ES, komentējot laikrakstā “Guardian” vēstīto par Eiropas Komisijas (EK) priekšlikumu, kas var ietekmēt ārpus bloka esošo valstu pilsoņus.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.