Laukos
Gaļa un zivis

Liellopu gaļas iepirkuma cenas Latvijā ir zemākās starp ES dalībvalstīm0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Valdis Semjonovs

Govs liemeņa iepirkuma cenas pagājušā gada novembrī Latvijā bija par 8,6% zemākas nekā mēnesi iepriekš, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta dati.

Ministrijas dati liecina, ka govs liemeņa iepirkuma cena Latvijā 2018.gada novembrī bija 218,72 eiro par 100 kilogramiem, un līdz ar to mēneša laikā tā sarukusi par 8,6 – tā joprojām ir mazāka nekā vidēji Eiropas Savienībā (ES), kur tā novembrī bija 275,02 eiro par 100 kilogramiem.

ES eksperti secinājuši, ka liellopu gaļas cenas ES pagājušā gada novembrī turpināja pazemināties, lielākais kritums bijis govs liemeņu iepirkuma cenām.

Novembrī lielākajām ES gaļas ražotājvalstīm cenas bija zemākas nekā pirms gada, tikmēr Latvijā bija augstākas. Tai pašā laikā Latvijā ir zemākā liellopu gaļas cena starp ES dalībvalstīm.

Savukārt teles liemeņa iepirkuma cena Latvijā pagājušā gada novembrī bija 214,39 eiro par 100 kilogramiem, kas ir par 43,8% mazāk nekā vidēji ES, kur tā pērn novembrī bija 381,48 eiro.

Latvijā teles liemeņa cena novembrī bija par 0,5% zemāka nekā oktobrī, kad tā bija 216,84 par 100 kilogramiem. Turpretī buļļa liemeņa vidējā iepirkuma cena Latvijā pērnā gada novembrī nav pieejama. Buļļa liemeņa iepirkuma cena vidēji ES pagājušā gada novembrī bija 376,45 eiro par 100 kilogramiem.

ES dzīvo lopu un liellopu gaļas eksports no pagājušā gada janvārim līdz oktobrim samazinājies par 2,7%, sasniedzot 621 000 tonnu. Lielākais ES partneris dzīvo liellopu un liellopu gaļas eksportā ir Turcija ar 21,1% eksporta pieaugumu. Attīstās ES eksports uz Čīli, kas ir viens no pozitīviem jauno eksporta tirgus piemēriem (eksporta pieaugums – 81%).

Tikmēr ES imports laikā no pagājušā gada janvārim līdz oktobrim ir pieaudzis par 11,3%, sasniedzot 288 000 tonnu. Brazīlija un Argentīna ir izteikti konkurētspējīgas pasaules tirgū, abas valstis kopā piegādā apmēram 80% no visas ES importētās liellopu gaļas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IK
Ilze Kalve
Pasaulē
“Ir jābūt gataviem arī mazāk labvēlīgai situācijas attīstībai.” Vēstniece nosauc visbūtiskāko šībrīža aicinājumu Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo Lielbritānijā
4 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Kāpēc Kurzeme nesākas Bolderājā. Kur beidzas vēsturiskā Vidzeme un sākas Latgale? Intervija ar Jāni Turlaju
Intervija 2 stundas
LE
LETA
Dabā
Nākamnedēļ laikapstākļi mainīsies. Vai karstums vēl atgriezīsies? Sinoptiķu prognoze
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Vēlēšanu kaislības Baltkrievijā: aizturēti septiņi Lukašenko galvenās sācenses Tihanovskas štāba pārstāvji
56 minūtes
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Man pārsvarā ir vienalga, ko cilvēki par mani domā!” Māksliniece Anna Heinrihsone par apaļo jubileju, izstādēm un piedzīvoto Parīzē
Intervija 3 stundas