Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

LMT ievieš jaunas paaudzes lietu interneta tīklu0

Foto: Zane Bitere/LETA

“Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Telekomunikāciju kompānija “LMT” paziņojusi par jaunās paaudzes lietu interneta LTE-M tīkla ieviešanu. Jaunā tehnoloģija darbojas uz esošās LTE jeb 4G tehnoloģijas bāzes, kas nozīmē, ka tā ir pieejama visā Latvijas teritorijā.

Kam LTE-M tīkls domāts? Līdz ar 5G tīklu strauji attīstās dažādi sensori un viedierīces, kas pieslēgtas internetam, – sākot no viedpulksteņiem un mājas viedpalīgiem, līdz pat medicīnas iekārtām, rūpnīcu automatizācijai un viedpilsētu risinājumiem.

Ir ārkārtīgi svarīgi, lai visas šīs iekārtas varētu darboties, lieki netērējot datu pārraidei nepieciešamo enerģiju un ar vienu bateriju strādātu daudz ilgāku laiku. Jaunais tīkls nodrošina tieši to.

Kā skaidroja “LMT” pārstāvis Valdis Jalinskis, viena no LTE-M tīkla standarta atslēgām ir PSM jeb baterijas taupīšanas režīms.

“Pretēji mobilajiem tālruņiem, kas nepārtraukti sazinās ar tīklu, šo tehnoloģiju atbalstošais raidošais radio modulis tiek ieslēgts noteiktos laikos, tādējādi taupot enerģiju uz nemitīgo pieslēgšanos un atslēgšanos no tīkla.

Turklāt PSM ļauj iestatīt taimerus un laikus ziņot “LMT” tīklam, kad pienāks laiks iekārtas nākamajam darbības cēlienam. Tā kā tīkls šo pieslēgšanos jau gaidīs, ierastā pieslēgšanās un atslēgšanās procedūra nebūs jāveic, tādējādi iegūstot būtisku enerģijas patēriņa ietaupījumu.”

Attiecīgi vislielāko enerģijas ietaupījumu var sasniegt ierīces, kuras raida noteiktos laikos un no nemainīgām atrašanās vietām – piemēram, reizi stundā darbību veicošs temperatūras sensors noliktavā vai ūdens skaitītāju rādījumu nolasīšanas iekārta, kas ieslēdzas reizi dienā.

Tādējādi iekārtas var strādāt gadiem ilgi bez nepieciešamības pēc ārējas elektroenerģijas padeves.

“Jaunās paaudzes lietu interneta standarts paredz, ka jau tuvākajā nākotnē ar vienu bateriju un bez atkārtotas uzlādes vai pieslēguma elektrotīklam sensori varēs darboties līdz pat desmit gadiem.

Tas būtiski maina sensoru un viedo risinājumu izmantošanas iespējas visdažādākajās nozarēs. Lietu internets ļaus digitalizēt un automatizēt procesus, lai varētu strādāt efektīvāk un dzīvot ērtāk, kā arī videi draudzīgāk,” norādīja “LMT” prezidents Juris Binde.

Līdz ar LTE-M tīkla tehnoloģiju “LMT” tagad ir pieejamas abas jaunākās lietu interneta tīkla tehnoloģijas – gan NB IoT, kas paredzēts statiskām iekārtām, gan LTE-M, kas domāts iekārtām un sensoriem kustībā

Saistītie raksti

“LMT” uzsver, ka abu tehnoloģiju pieejamība vietējiem ražotājiem un jaunuzņēmumiem ļaus attīstīt dažādus jaunus produktus.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LE
LETA
Sports
VIDEO. Mairis Briedis Latvijai sagādā īstus svētkus: pēc 12 raundu cīņas uzvar kubieti un kļūst par pasaules čempionu 8
4 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Armēnijā sācies karš: ievainoti un miruši arī civilie iedzīvotāji, izsludināts karastāvoklis
1 stunda
AK
Aija Kaukule
Kultūra
“Mēs esam atraduši labu veidu, kā karot, bet kā sarunāties, īsti ne.” Saruna ar režisoru Valteru Sīli
Intervija 3 stundas
LE
LETA
Veselam
Sestdien Latvijā ar koronavīrusu inficējušies 22 cilvēki: 14 personām nav zināms inficēšanās avots
1 stunda
AJ
Anita Jaunbelzere
Laukos
Latvijā izgudrots vēl nebijis divritenis. Ģimenes uzņēmuma veiksmes stāsts no Cēsīm 7
18 stundas