Latvijā
Sabiedrība

LNT Ziņas: “Facebook” birojam Rīgā tiek aktīvi meklēti darbinieki, kuri cīnīsies pret manipulēšanu ar sabiedrisko domu5

Foto: Reuters / Scanpix / LETA

Topošajam “Facebook” birojam Rīgā, satura uzraudzības centram, daļa no 150 latviski, lietuviski un igauniski runājošajiem darbiniekiem jau ir atrasti un drīz sāksies viņu apmācība, – tā LNT Ziņām apliecināja “Facebook” reģionālais sabiedrisko attiecību pārstāvis Jans Saidžinijs. Pagaidām gan netiek publiski atklāts, kur tieši Rīgā atradīsies “Facebook” telpas.

“Facebook” Rīgas biroja darbinieku pienākumos būs ne tikai uzraudzīt saturu, reaģēt uz sūdzībām, bet arī atrast, bloķēt un dzēst viltus profilus un ļaunprātīgos manipulētājus.

Pētnieciskās žurnālistikas centra “Re:Baltica” dibinātāja Inga Spriņģe vērtē: “Ir labi, ka kāds šeit būs uz vietas, ka ir lokālās valodas. Tas mūs savā ziņā paglābj, jo ir citas valstis, kur monitorētāji atrodas, piemēram, Indijā un Pakistānā lētāka darbaspēka dēļ, kuriem nav pat zināšanu par vietējo kontekstu.”

NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vadītājs Jānis Sārts papildina: “Tajās valstīs, kur “Facebook” vai “Google” pievēršas, satura vide konkrētajās valodās kļūst tīrāka nekā valodās, kas netiek pieskatītas.”

“Facebook” satura uzraudzības centrs Rīgā darbu sākšot vēl pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām maijā. Birojs Latvijā ir daļa no “Facebook” iniciatīvas pasargāt Eiroparlamenta vēlēšanas no ļaunprātīgas manipulācijas ar sabiedrisko domu. Būtiskākās izmaiņas skar politiskās reklāmas izvietošanu.

Lai pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām “Facebook” lietotāji netiktu ļaunprātīgi iespaidoti ar manipulatīvu saturu vai ārējām ietekmes operācijām centienos graut vēlēšanas kā demokrātisku procesu, “Facebook” padarījis stingrākus noteikumus sponsorēto politisko ierakstu izvietošanai sociālajā tīklā, – vēsta LNT Ziņas.

Līdzšinējā nekontrolētā vide deva iespēju Krievijas aģentūrām manipulatīvi ietekmēt sabiedrisko domu pirms ASV prezidenta vēlēšanas un referenduma par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības. Apzinoties, ka Eiropas Savienība var vērst sankcijas pret “Facebook”, tas ir apņēmības pilns nosargāt Eiroparlamenta vēlēšanas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Aizmirsa paskatīties luksoforā… Tērbatas ielā notikusi auto avārija ar smagām sekām
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
Aizdomas par ļaunprātīgu ugunsgrēka izraisīšanu auto pārdošanas laukumā 1
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atcelti “Novatours” čārterreisi no Rīgas uz Bergamo pilsētu Itālijā
12 stundas

Lasītākie raksti

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Valstsvīrs ar statistiķa aicinājumu 1
1 stunda
LE
LETA
Veselam
Līdz šim Latvijā aizdomas par “Covid-19” pārbaudītas 87 cilvēkiem; nevienā gadījumā bažas nav apstiprinājušās
24 minūtes
LE
LETA
Latvijā
2020.gads Latvijā varētu kļūt par siltāko novērojumu vēsturē
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Vidzemes ziemeļos gaisa temperatūra pazeminājusies līdz -10 grādiem
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Babītē līdz 90% palielināta nekustamā īpašuma nodokļa atlaide daudzbērnu ģimenēm
46 minūtes