CSDD tehniskās apskates stacijā Mūkusalas ielas rindas pēdējā, īsākā daļa – pagalms, kurā tiku pēc divu stundu gaidīšanas.
CSDD tehniskās apskates stacijā Mūkusalas ielas rindas pēdējā, īsākā daļa – pagalms, kurā tiku pēc divu stundu gaidīšanas.
Foto: CSDD

Lokdauna autojautājumi: kā ar bērnu vadāšanu, riepu maiņu un tehnisko apskati? 14

Atis Jansons, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 29
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars 12
Lasīt citas ziņas

Ārkārtas situācijas noteikumi ir visai plaši. Un daudzās jomās diemžēl nav ne visai skaidri, ne viegli saprotami, pieņemami un izpildāmi. Lūk, daži no tiem.

Vai varu vest mazdēlu?

Meitas ģimene, manā mājā krietni paaugusies, tagad dzīvo citur. Un patstāvīgi. Un mana meitiņa, trīs bērnu māmiņa, strādā attālināti, tātad ir jaunās paaudzes nebeidzamā aplenkuma krietni nomocīta. Vai es (pensionārs) varu viņai palīdzēt? Aizvest mazdēlus uz zelta rudeni Kurzemē. Vai tepat uz Buļļupi pamakšķerēt?

CITI ŠOBRĪD LASA

Nedrīkst. Vienu varu. Jo noteikumos teikts – braukt kopā drīkst ne vairāk kā divi cilvēki, ja ekipāža nav “no vienas mājsaimniecības”. Tātad man jāaizved uz upmalu Dāvis, tur jāatstāj, tad jābrauc pakaļ Kristoferam. Loģiski un pieņemami?

Meitu uz “Rimi” es aizvest drīkstu. Bet Dāvi (Kristofers paliktu mājās Montu pieskatīt) līdzi ņemt mēs nevaram, jo tad ekipāžā sanāktu trīs no divām mājsaimniecībām (ne māsas un brāļi un viņu ģimenes locekļi, ne māsīcas vai brālēni, vai citi tuvinieki, kurus parasti pieņemts dēvēt par ģimeni, un pat ne pieaugušie bērni, kuri ieradušies apciemot vecākus, nav viena mājsaimniecība, ja vien ikdienā nedzīvo kopā). Nākas puikam uz bodi braukt ar ričuku.

Vai diezgan pilnu autobusu. Tur iepērkamies kopīgi (divi metri, protams). Loģiski? Saslimstības skaitļus redzot – laikam jau izmisīgie valdības centieni sabiedrību tik strikti distancēt ir saprotami. Bet pieņemt šādus manevrus nudien varu, tikai pateicoties labai humora izjūtai.

Vai varēšu nomainīt riepas?

Nopirkt pirms nedēļas “K Senukai” veikalā noskatītās budžeta klases ziemenes diemžēl nevarēšu. Ciet tā bode. Pat sertifikāts vairs nelīdz. Nekas – pirkšu internetā. Ar piegādi mājās. Bet pārmontēt mājās nevaru. Nav vairs tie laiki. Tagad ar prasmīgām rokām un montāžas lāpstiņām nepietiek. Vai servisi strādās?

Jautāju vairāku auto tirdzniecības firmu vadoņiem, saņemu skaidrojumu no Auto asociācijas prezidenta Andra Kulberga. Un aina rādās cerīga. Auto pārdošanas salonu durvis būs slēgtas (darbinieki sazvanāmi un uz preces rādīšanu vai izmēģināšanu pagalmā izaicināmi, tajos gan būs), bet servisi vaļā. Jo viņu sniegtie pakalpojumi nav aizliegto sarakstā.

Zināmā mērā tie pat kvalificējami kā “vitāli nepieciešami”. Un var tikt sniegti, ja darbinieki un klienti ir ar vakcinācijas sertifikātiem, ja viņu tiešie kontakti nav ilgstoši (limits 15 min.). Un visu to kārtīgs uzņēmums spēj nodrošināt. Tātad – varam braukt uz savu ierasto un pārbaudīto servisu. Vai izvēlēties (tajā pašā internetā vai pēc drauga padoma) citu. Vajadzētu gan iepriekš šos meistarus sazvanīt un apmeklējuma laiku saskaņot.

Reklāma
Reklāma

Kā ar tehnisko apskati?

Normāli. Ne trīs stundas nepagāja līdz uzlīmes saņemšanai… Nevaru pateikt, kā sokas citur, bet Rīgas apskates stacijā Mūkusalas ielā viss ir perfekti. Epidemioloģiskās prasības ievērotas. Klienti par rindas virzību informēti ar tālu redzamiem tablo, darbinieki laipni. Super.

Vien stacijas jauda ir nepietiekama. Un plkst. 11 saņēmis 361. numuriņu (tobrīd uz tablo dega 271.), pagalmā iekļuvu tikai pēc vieniem. Tur dirnēju vēl minūtes 40, tad kādas 15 klabināju zobus vējā pie izbraucamajiem vārtiem (kāda laime, ka nelija!), un – lūdzu, kungs! Jums viss kārtībā.

Ātrāks šis process nekļūs. Varat to tīkamāku padarīt, ja līdzi ņemsiet termosu, pīrādziņus, kādu par telefonu lielāku ekrānu izklaidei vai attālinātam darbam. Vēl labāk, ja beidzot saņemsieties apgūt e-csdd piedāvājumus, iemācīsieties maksājumus veikt un apskates laiku imternetā pieteikt iepriekš. Tādu advansēto šeit diemžēl maz. Un aizbrauc viņi ātri. Ar nepilnu stundu pietiekot – tā viens smaidīgs te lielās…

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.