Laukos
Politika

Ilūkstē notiks konference par ES lauksaimniecības politikas attīstību pēc 2020.gada0

Foto LETA

Ilūkstē šodien notiks Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rīkota reģionālā konference par Eiropas Savienības (ES) Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) attīstību pēc 2020.gada un Lauku attīstības programmas (LAP) aktualitātēm 2018.gadā.

Konference norisināsies Ilūkstes novada kultūras centrā, Brīvības ielā 12, Ilūkstē un sāksies plkst. 10.

No plkst. 10 līdz 10.10 pasākumu plānots atklāt ar zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS) un Ilūkstes novada domes priekšsēdētāja Stefana Rāznas uzrunām, savukārt no plkst. 10.10 līdz 10.40 plānots runāt par ES Kopējās lauksaimniecības politikas attīstību pēc 2020.gada un LAP aktualitātēm 2018.gadā.

No plkst. 10.40 līdz 11 Lauku atbalsta dienesta direktore Anna Vītola-Helviga iepazīstinās ar LAD aktualitātēm. Pēcāk – no plkst. 11 līdz 11.40 – Valsts Lauku tīkla Sekretariāta vadītājs Edgars Linde prezentēs aptaujas “Par lauksaimniecības politikas nākotni pēc 2020. gada” rezultātus. No plkst. 11.40 līdz 12.10 paredzētas diskusijas par ES Kopējās lauksaimniecības politikas attīstību pēc 2020.gada, atbalstu mazajām un vidējām saimniecībām.

LLKC Daugavpils biroja vadītājs Guntars Melnis no plkst. 12.10 līdz 12.20 iepazīstinās ar LLKC aktualitātēm. Pēcāk no plkst. 12.20 līdz 12.35 Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) direktore Kristīne Lifānova iepazīstinās ar VAAD aktualitātēm, bet laikā no plkst. 12.35 līdz 12.50 Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Dienvidlatgales pārvaldes vadītājs Antons Lazdāns iepazīstinās ar dienesta aktualitātēm.

SIA “Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi” Latgales reģiona vadītājs Staņislavs Šķesters no plkst. 12.50 līdz 13.10 iepazīstinās ar valsts un valsts nozīmes meliorācijas sistēmu atjaunošanu un uzturēšanu, bet no plkst. 13.10 līdz 13.20 Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras (VTUA) Daugavpils nodaļas tehniskās uzraudzības vecākais inspektors Dainis Millers pastāstīs par VTUA aktualitātēm.

Biedrības “Kulturys studeja Speiga” vadītāja Ilze Mežniece informēja, ka zemkopības ministrs konferencē tiksies arī ar vietējiem zemniekiem, lai diskutētu par pesticīdu, īpaši, glifosātu saturošo herbicīdu lietošanu un marķēšanu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

JL
Juris Lorencs
Latvijā
Jaunā paaudze kopumā kļūst aizvien kreisāka. Publicists Vents Zvaigzne par sabiedrības izaicinājumiem Latvijā un Eiropā 2
Intervija 3 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Vecuma pensijas bāzi piedāvā celt līdz 163 eiro. “Esam rīkojušies proaktīvi,” uzsver Petraviča
2 stundas
LE
LETA/BNS
Pasaulē
Ierodoties Lietuvā ar lidmašīnu vai prāmi, visiem pasažieriem būs obligāti jāreģistrējas
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Glābšanas darbi Beirūtā: zem drupām meklē cietušos un bojāgājušos
2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
“Vasara turpinās!” Toms Bricis videoblogā atvainojas par greizo laika prognozi
1 stunda