Mājās “aizķēries” biezpiens ar beigušos derīguma termiņu? Tēta īpašā sirņiku recepte no Latgales 31
Linda Tunte


Tēta sirņiki
Tēta sirņiki
Foto: Linda Tunte

Katru reizi, kad kādam pastāstu, ka mans tētis cep ļoti īpašus sirņikus, lielākā daļa cilvēku man norāda, ka sirņiki ir biezpiena plācenīši. Nē! Mūsu ģimenē biezpiena plācenīši ir biepiena plācenīši – pufīgi, saldi un gardi, bet sirņiki – tas ir pavisam kas cits…

Reklāma
Reklāma
VIDEO. “Manā īpašumā atrodas 100 svešas automašīnas! Paldies Dievam, ka zeme nav apsēta ar labību,” kurzemniece pauž sašutumu par rallija apmeklētāju visatļautību
“Diemžēl bažas ir apstiprinājušās” – deputāts norāda uz paredzamu rezultātu 97 miljonu vērtā iepirkumā par Vanšu tilta projekta izstrādi 90
Viedoklis
Armands Puče: Skatuves māksla patiešām varētu būt mūsu vienīgais ceļš… Jo arī Edgars labi tēlo
Lasīt citas ziņas

Tētis audzis Lubānas pusē un šo recepti iemācījies no saviem senčiem. Bet mēs – katru reizi sajūsmā nolaizāmies, kad uzzinām, ka taps sirņiki. Palūdzu arī man šo gardo recepti iemācīt un padalos ar jums, lai nesakāt, ka biezpiena plācenīši ir tie paši sirņiki.

Protams, lielākoties viss top “uz aci” un precīzas sastāvdaļas netiek mērītas. Visgardākie sirņiki sanāks, ja biezpienam jau kādu laiku ir beidzies derīguma termiņš, taču, protams, var izmantot arī svaigu biezpienu, tikai tad sirņikiem būs mazāk izteikta sierīgi skābenā garša.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sastāvdaļas:
400 grami biezpiena
2 solas
šķipsniņa sāls
šņipsniņa cukura
vismaz glāze miltu, bet varbūt pat vairāk

Mīklas pagatavošana
Te viss ir pavisam vienkārši. Visas sastāvdaļas liek palielā bļodā un ar rokām samīca lielā mīklas pikā, līdz tā vairs nelīp pie rokām. Mīklai jābūt stingrai, jo pēc tam tā tiks rullēta.

Jāpiebilst, ka mūsmājās sirņiki lielākoties top sāļi, taču esam mēģinājuši arī pievienot vairāk cukura un gatavojuši saldo versiju.

Laiks sirņikoties!
Kad mīkla gatava, uz galda (lai nelīp pie virsmas) uzkaisa nedaudz miltu un rullē sirņiku mīklu aptuveni 3-5 mm biezumā. Kad mīkla izrullēta, ar nazi to griež rombiņos, kvadrātos vai citā sev tīkamā formā. Gabaliņus liek pannā, samērā lielā eļļas daudzumā un cep no abām pusēm zeltaini brūnus.

Tie ir fantastiski gardi silti! Ja izdodas noglabāt, arī auksti tie garšo labi – kļūst vien nedaudz sīkstāki. Tos var ēst ar krējumu, bet var arī vienkārši tāpat. Un es nudien neticu, ka kādam tie varētu arī negaršot.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.