Doma laukumā Vecrīgā iededz egli un atklāj Ziemassvētku tirdziņu, 01.12.2019.
Doma laukumā Vecrīgā iededz egli un atklāj Ziemassvētku tirdziņu, 01.12.2019.
Doma laukumā Vecrīgā iededz egli un atklāj Ziemassvētku tirdziņu, 01.12.2019.

Mājražotāju biedrība neizpratnē par valdības lēmumu aizliegt rīkot Ziemassvētku gadatirdziņus 51

Biedrība “Latvijas mājražotāji” ir neizpratnē par valdības lēmumu aizliegt rīkot Ziemassvētku gadatirdziņus, paužot viedokli, ka tas pieņemts bez jebkādām sarunām ar nozares pārstāvjiem un šķietami nedomājot par sekām, kādas šāds lēmums atstāj uz simtiem mājražotāju un to ģimenēm, aģentūrai LETA pauda biedrībā.

Reklāma
Reklāma
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Lasīt citas ziņas

Vienlaikus “Latvijas mājražotāji” uzsver, ka tirdziņu organizētāji būtu spējīgi nodrošināt to rīkošanu “zaļajā režīmā” jeb tikai personām ar Covid-19 sertifikātiem, jo Ziemassvētku tirdziņos ir vieglāk kontrolēt apmeklētāju plūsmu to salīdzinoši nelielā izmēra dēļ.

Biedrības valdes loceklis Gundars Nuršajahovs atzīmē, ka tirdziņu rīkotāji būtu gatavi kopā ar sadarbības partneriem un draugiem organizēt atbildīgus, drošus Ziemassvētku tirdziņus, ievērojot pat visstingrākos nosacījumus, kontrolējot plūsmas.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Esam gatavi strādāt “zaļajā” drošības režīmā. Esam atvērti sarunām,” atklāj Nuršajahovs.

“Latvijas mājražotāji” skaidro, ka, atņemot iespēju rīkot atbildīgus Ziemassvētku tirdziņus, liela daļa mājražotāju paliek bez iztikas līdzekļiem, bez atbalsta iespējām, jo nav iespēju realizēt produkciju.

Biedrība, kas pārstāv desmitiem mājražotāju, saimniecību un amatnieku, aicina valdību, ministrus un atbildīgās amatpersonas uz diskusiju tuvāko dienu laikā.

“Mūsu mērķis ir kopīgi atrast veidu, kā ļaut atbildīgi realizēt savu produkciju Ziemassvētku tirdziņos mazajiem ražotājiem, kam mājražošana ir vienīgais iztikas avots un Ziemassvētki ir vienīgais laiks gadā, kad pircēju interese par produkciju ne tikai atļauj eksistēt, bet sniedz arī iespēju nopelnīt, lai ieguldītu attīstībā,” teikts “Latvijas mājražotāji” paziņojumā.

Biedrība “Latvijas mājražotāji” apkopo informāciju par Latvijas mājražotājiem, mazajiem ražotājiem, zemnieku saimniecībām, amatniekiem un citiem nozares pārstāvjiem.

Kā ziņots, Ministru kabinets otrdien apstiprināja detalizētu regulējumu “dzīvei pēc lokdauna”, kas paredz lielāku brīvību pakalpojumu saņemšanā cilvēkiem ar Covid-19 sertifikātiem, komandantstundas atcelšanu, kā arī izglītības nodrošināšanu klātienē. Ar valdības rīkojumu paredzēts, ka laikā līdz nākamā gada 11.janvārim aizliegta ielu tirdzniecības organizēšana, tostarp Ziemassvētku tirdziņi.

Reklāma
Reklāma

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.