“Man ir seši bērni, ar 28 gadu darba stāžu pensija ir 230 eiro…” Skatītāja lūdz VSAA eksperti komentēt viņas pensijas aprēķina gadījumu 209

TV24 raidījumā “Uz līnijas” kāda skatītāja aprakstīja savu pensijas aprēķina gadījumu: “Man ir seši bērni, ar 28 gadu darba stāžu pensija ir 230 eiro. Nevarēju nostrādāt pilnu stāžu, jo nebija bērnudārzu.”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
Kokteilis
VIDEO. “Nākamais apkaunojums aiz Galkina!” Laima Vaikule koncertā dzied ukraiņu valodā, kas nokaitinājis krievvalodīgos
VIDEO. Kaut kas neredzēts! Uz Gaujas tilta pie Cēsīm “atgriezusies ziema” – grūti pat pabraukt 16
Lasīt citas ziņas

Šo skatītājas situāciju komentēja VSAA Pensiju metodiskās vadības daļas vadītāja Egita Garā, kura raidījumā atbildēja uz vidažādākajiem skatītāju jautājumiem par pensijām un to aprēķināšanu.

“Šī te situācija, kuriem ir pieci un vairāk bērni, ir iespēja – valsts ir garantējusi iet ārāk vecuma pensijā, tātad viņiem nevajag iet priekšlaicīgā pensijā un pusi saņemt, viņiem ir tiesības piecus gadus ātrāk iet vecuma pensijā. Taču ir jāatceras tas, kad, jo vēlāk iet pensijā, jo lielāks būs pensijas aprēķins,” tā “Uz līnijas” skaidroja VSAA eksperte Garā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“To ietekmē šis te G – pensijas izmaksas ilgums: jo ātrāk pieprasa pensiju, jo ilgāks tiek paredzēts šis te pensijas izmaksas laiks, līdz ar to pati ikmēneša pensija tiek aprēķināta mazāka. Nu, ja nav stāža, tad man grūti teikt,” tā skatītājas aprakstīto pensijas aprēķina gadījumu komentēja Garā.

Informāciju par prognozējamo vecuma pensijas apmēru vari lasīt VSAA interneta mājas lapā ŠEIT.

Kā zināms, Latvijā ir izveidota triju līmeņu pensiju sistēma. Pirmā līmeņa pensijas maksā tagadējiem pensionāriem no budžetā iekasētajiem sociālajiem maksājumiem. Otrais jeb fondēto pensiju līmenis paredz, ka daļa no strādājošo sociālajām iemaksām tiek ieguldīta finanšu sektorā. Savukārt trešajā līmenī darbojas privātie pensiju fondi, kuros līdzekļus var iemaksāt brīvprātīgi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.