“Latvija paliek vecāka,” labklājības ministrs par pensiju sistēmu un veicamajiem darbiem 137

Autors: Līva Sila/TV24

“No visām drošībām arī sociālā drošība un pensijas ir svarīgas jebkurai valstij,” TV24 raidījumā “Naudas cena” uzsver labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS), 20.septembrī.

Reklāma
Reklāma
Ukrainas “Telegram” kanālos masveidā izplatītas ziņas ar aicinājumu nolikt ieročus
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Lasīt citas ziņas

Katru gadu Latvija tiek veikta pensiju indeksācija, lai nodrošinātu piešķirto pensiju aizsardzību pret pirktspējas krišanos un panāktu to vērtības nezaudēšanu, to nosaka likums “Par valsts pensijām”.

Šogad vidējā pensija Latvijā ir 527 eiro un vecuma pensijas saņem 430 000 pensionāri.
CITI ŠOBRĪD LASA

Par pensiju sistēmu kopumā un veicamajiem darbiem TV24 raidījumā “Naudas cena” savu redzējumu skaidro labklājības ministrs Uldis Augulis(ZZS).

“Jebkurā nozarē katram ministram ir jābūt savam redzējumam un spējai organizēt šos jautājumus. Lielais jautājums, kā tiks salikts lielais budžets, kur prioritātes ir aizsardzība, iekšējā drošība, bet no visām drošībām arī sociālā drošība un pensijas ir svarīgas jebkurai valstij,” uzsver Uldis Augulis, komentējot darba uzsākšanu labklājības ministra amatā.

Kopumā Augulis uzskata, ka pensiju politika Latvijā, pensiju sistēma ir uzbūvēta pareizi.

“Bet ir apakšjautājumi, kas nosaka to, lai sistēma normāli strādātu. Attiecība ar katru gadu sarūk – paliek aizvien vairāk cilvēku, kas iet pensijā, Latvija paliek vecāka,” nor;ada ministrs, veselīgi nodzīvotais vecums, demogrāfija un politiskie jautājumi nosaka to, ka sistēma strādā.

“Šobrīd indekss ir 6,4%, pieaugums no 1.oktobra pensijām. Savulaik bija pensiju divreizēja indeksācija gan oktobrī, gan aprīlī, no tas atteicās tādēļ, ka tajā laikā notika budžeta glābšana. Divreizējo indeksāciju ieviesa, lai kompensētu ekonomikas izrāvienus vai kritumus,” skaidro Augulis.


Projektu “Naudas cena” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Naudas cena” saturu atbild AS “TV Latvija”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.