Artūrs Mednis
Artūrs Mednis
Foto. LETA © Evija Trifanova

Kā Krievijas troļļi ātri un vienkārši apmāna “Meta” robotu un ietekmē saturu. Eksperts: “Katram ir jāpiedomā, ko viņš publicē sociālajos tīklos!” 36

Katram ir jāpiedomā, ko viņš publicē sociālajos tīklos. Tas attiecas uz tekstiem, bildēm, video, tas attiecas arī uz privātām sarakstēm!!!

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas 11
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
Lasīt citas ziņas

Artūrs Mednis, sociālo mediju speciālists, TV24 raidījumā “Preses klubs” stāsta par kādu gadījumu, kur kādam vīrietis sanākušas nepatikšanas par maza zēna attēlu sūtīšanu. “Izņēmums vai negadījums varbūt var būt šāda situācija, kad foto sūtīti ārstam,” pieļāva Mednis, tomēr arī tas ir jāpārdomā.

Viņš vērš uzmanību uz to, ka visās platformās, ne tikai “Meta”, ir tas, ka pirmais, kas čeko saturu, ir robots-mašīna. Viss tiek pārbaudīts uz sensitīviem vārdiem, vardarbību, seksu, cilvēka aizsargāšanu, tas attiecas arī uz attēliem.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tikai otrajā pakāpē (vismaz Meta platformā – FaceBook, Instragram) slēdzas klāt cilvēks, kad lietotājs uzrakstījis sūdzību vai paskaidrojumu, ka saturs nav bijis nepareizs un iemesla bloķēt kontu nav bijis,” skaidro speciālists.

Ukrainas situācija. Bieži ieraksti par to, par kara noziegumiem un par karu vispār ir agresīvi, jā, var gadīties, ka dators šādu ierakstu dēļ nobloķē kontus.

Bet – ir vēl viena lieta. Pie jebkura satura augšpusē ir trīs punktiņi. Viena iespēja ir reportēt saturu. Un ir jāsaprot, ka ir algoti troļļi Krievijā, kas ienāk un viens pēc otra reportē šo saturu, izvēloties kādu konkrētu kritēriju, un tādā veidā “Meta” robots tiek apmānīts un konts bloķēts, situāciju skaidro Mednis.

Piemērs – par banku X vai jebkuru uzņēmumu. “Viņi mums uzraksta, ka viņiem uzradies feikais konts, kas tēlo mūs, rīko konkursus, vāc cilvēkus. Ko darām mēs? Mēs esam 30 cilvēku kolektīvs, visi ejam uz šo kontu, nospiežam, un pēc minūtēm 15-20 šīs lapas vairs nav. Tas ir tik maz!”

Tāpēc pret ukraiņiem, kā domā Mednis, vēršas nevis “Meta” platforma, bet Krievijas algotie troļļi. Mednis tic, ka šajās troļļu fabrikās strādā simtiem un tūkstošiem cilvēku, kas domā visus iespējamos variantus, kā neizplatīt informāciju – uzlauzt kontus vai jebko.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.