Jau kopš pavasara vienā no lielākajām „Mēness aptiekām” kopā ar kolēģiem strādā farmaceite no Harkivas Ukrainā Viktorija Ribakova.
Jau kopš pavasara vienā no lielākajām „Mēness aptiekām” kopā ar kolēģiem strādā farmaceite no Harkivas Ukrainā Viktorija Ribakova.
Publicitātes foto

Mēness aptieka: Farmaceiti un farmaceitu asistenti no Ukrainas sniedz ieguldījumu Latvijas iedzīvotāju farmaceitiskajā aprūpē 9

“Mēness aptiekās” strādā 12 farmaceiti un farmaceita asistenti no Ukrainas – lielākā daļa no viņiem patvērumu Latvijā raduši pēc karadarbības sākuma dzimtajā zemē, apstiprina “Repharm” farmācijas uzņēmumu personāla vadības direktore Baiba Pedraudze. “Mēness aptiekas” jaunie kolēģi paralēli jaunajam darbam regulāri papildina gan savas profesionālās zināšanas, gan apgūst latviešu valodu.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 142
TV24
“Esam atkal uz sēkļa!” Jānis Ikstens par situāciju valdībā 113
Lasīt citas ziņas

“Jau kopš karadarbības sākuma Ukrainā meklējam dažādus veidus, kā palīdzēt, un līdztekus medicīnas preču ziedošanai uzņemām cilvēkus no Ukrainas, nodrošinot gan darbu “Repharm” grupas uzņēmumos, gan dzīvessvietu Rīgā un citviet Latvijā. Farmaceiti un farmaceita asistenti Latvijā ir augstu pieprasīti speciālisti, tādēļ esam divējādi gandarīti – gan dodot darba iespējas no Ukrainas atbraukušajiem, gan papildinot “Mēness aptiekas” kolektīvu ar zinošiem farmaceitiem un farmaceitu asistentiem.

Katram šādam darbiniekam aptiekā piesaistām kolēģi – mentoru, kurš palīdz apgūt darba Latvijā un atsevišķu medikamentu, medicīnas preču specifiku, vajadzības gadījumā iesaistās sarunā ar klientu, bet cilvēciski kopā ar pārējiem kolēģiem arī atbalsta sadzīvisku jautājumu risināšanā. Jebkurā laikā Ukrainas kolēģi var saņemt arī uzņēmuma vadības atbalstu,” apliecina “Repharm” farmācijas uzņēmumu personāla vadības direktore Baiba Pedraudze. “Mūsu jaunie kolēģi no Ukrainas Rīgā un citviet Latvijā darbu uzsākuši ļoti dažādi, kāds pamanījis darba sludinājumu, cits ienācis aprunāties aptiekā.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc Ukrainas uzvaras karā vairums Latvijā patvērumu radušo speciālistu, visticamāk, atgriezīsies dzimtenē, bet Baiba Pedrauze augstu vērtē “Mēness aptiekās” strādājošo pašreizējo ieguldījumu uzņēmumā un Latvijas farmācijā kopumā. Viņu zināšanas, darba kultūra Baibas Pedrauzes skatījumā ir kopējs ieguvums, darbinieki no Ukrainas kursos un pašmācībā intensīvi apgūst latviešu valodu.

Kā labu piemēru Baiba Pedrauze min farmaceitu Mikolu Gundarijevu, kurš Latvijā no Ukrainas ieradās jau pirms sešiem gadiem, ir iemācījies runāt latviski, iedzīvojies, nodibinājis ģimeni un šobrīd var būt labs atbalsts saviem tautiešiem Latvijā. Mikola Gundarijevs par latviešu valodas apguvi saka: “Viegli nebija, taču pamazām iedziļinājos, pieradu pie latviskās vides, sarunājos ar kolēģiem, jaunajiem draugiem – visi palīdzēja un atbalstīja!”

Viņaprāt, farmaceitiskā aprūpe Latvijā ir augstā līmenī: “Katram klientam pievēršam uzmanību, sniedzam personalizētu attieksmi, veltām laiku. Vērtīgi, ka katru mēnesi uzņēmums piedāvā mācības farmaceitiem un varam piedalīties dažādos profesionālo iemaņu pilnveidošanas kursos. Nejūtu lielu atšķirību, kādas ir klientu vajadzības manā dzimtenē un Latvijā – ja parādās kāda veselības problēma, kaut kas satrauc, lielākā daļa vispirms iegriežas aptiekā.”

“Mēness aptiekā” Rīgā, kurā strādā Mikola Gundarijevs, pērn pievienojusies vēl viena farmaceite no Ukrainas: “Esmu kā viņas mentors – palīdzēju atrisināt arī dažādus jautājumus par vīzu, apdrošināšanu, latviešu valodas kursiem. Palīdzu ar visu, ko varu!”

Katram no pērn darbu “Mēness aptiekās” uzsākušajiem Ukrainas farmaceitiem un farmaceitu asistentiem ir atpazīstamības zīme šīs valsts karoga krāsās.

“Repharm” grupas uzņēmumos strādājošajiem speciālistiem no Ukrainas ir līdzvērtīgs atalgojums, tāpat kā jebkuram farmācijas uzņēmumu darbiniekam, ir iegādāta veselības apdrošināšanas polise, lai nepieciešamības gadījumā katram būtu savlaicīgs un kvalitatīvs atbalsts veselības aprūpei. Veselības apdrošināšanas polisē ir iekļauts – pacienta iemaksas 100%, plānveida stacionārā palīdzība ar ģimenes ārsta nosūtījumu, obligātā veselības pārbaude, vakcinācija, maksas ambulatorie un stacionārie pakalpojumi un citi veselībai būtiski pakalpojumi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.