Elvis Merzļikins

Merzļikins sev atvēlētajā laikā paliek “sausā”, komandai piedzīvojot zaudējumu 0

Latvijas hokeja izlases vārtsargs Elvis Merzļikins trešdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē laukumā devās no rezervistu soliņa un sev atvēlētajā laikā spēja savus vārtus nosargāt neskartus, tomēr viņa pārstāvētā komanda Kolumbusas “Blue Jackets” piedzīvoja zaudējumu.

Cilvēkstāsts
“Man draudēja publiski, ka mani izkropļos” – saimniecības “Jaunapšenieki” saimniece Agnese par nievām un ļaunumu, ar ko sastopas ikdienā 58
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 531
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas? 32

“Blue Jackets” savā laukumā ar rezultātu 1:4 (0:2, 1:2, 0:0) piekāpās Edmontonas “Oilers”, kas uzvaru nebija izcīnījusi pēdējās trijās spēlēs.

Merzļikins laukumā devās otrā perioda piektajā minūtē, pēc tam, kad Jonass Korpisalo ielaida savus ceturtos vārtus. Latvietis vārtos tika galā ar visiem 19 metieniem un kopumā laukumā pavadīja 35 minūtes un četras sekundes. Korpisalo šajā spēlē no 12 metieniem atvairīja vien astoņus.

Latvijas hokejists gan vēl nav spējis izcīnīt savu pirmo uzvaru NHL.

Spēles rezultāts tika atklāts pirmā perioda pusē, kad Džeimss Nīls pie pretinieku vārtiem palika nepiesegts, bet to pamanīja Leons Draizaitls, tādējādi realizētais vairākums deva vadību viesiem. Nepilnas astoņas minūtes vēlāk Edmontonas komandas uzbrucējs Raiens Nūdžents-Hopkinss aktīvi darbojās vārtu priekšā, kā dēļ ripas nonāca pie Draizaitla, kurš panāca jau 2:0.

Otrā perioda otrajā minūtē viesi guva trešos vārtus, bet jau pēc piecām nospēlētām minūtēm, pie otrajiem vārtiem bija ticis Draizaitls, savukārt iespēja tika dota Merzļikinam. Tas, iespējams, deva pozitīvu iespaidu uz komandu, jo jau septītajā minūtē Zeks Verenskis ar spēcīgu šķēlienu panāca 1:4. Turpinājumā neviena no komandām vairs neprata pārspēt vārtsargus, Edmontonas vienībai svinot savu pirmo uzvaru pēdējās trijās spēlēs.

Nīls un Draizaitls kļuva tikai par ceturto duo NHL, kur katrs no spēlētājiem viena mēneša laikā izcēlušies vismaz ar 11 gūtiem vārtiem. Iepriekšējo reizi tas notika 1992.gadā, kad Pitsburgas “Penguins” rindās ar šādu statistiku izcēlās Mario Lemjē un Kevins Stīvenss.

Austrumu konferences Metropolitēna divīzijā “Blue Jackets” ar 12 punktiem 12 spēlēs ieņem piekto vietu.

Nākamā spēle Kolumbusas klubam paredzēta piektdien, kad jātiekas ar pērnās sezonas čempioniem Sentluisas “Blues”.