Latvijā
Sabiedrība

Mūžībā aizgājis foto un sporta žurnālistikas leģenda Zigurds Mežavilks1


Zigurds Mežavilks
Zigurds Mežavilks
Zigurds Mežavilks

16.jūnijā mūžībā aizgājis sporta žurnālistikas leģenda un foto vecmeistars Zigurds Mežavilks. “Ilgs, aktīvs mūžs, RIP”- tā savā Twitter kontā ierakstījusi viņa bijusī kolēģe no laika, kad abi strādājuši laikrakstā “Sports”, Inga Gorbunova.

Kā bijusī “Latvijas Avīzes” lasītāju servisa redaktore vēlos dalīties savās atmiņās par viņu kā cilvēku, kurš arvien turēja roku uz pulsa visiem aktuālajiem notikumiem gan Latvijā, gan pasaulē. Ne vien sportā, bet jebkurā jautājumā. Zigurds Mežavilks bija viens no regulārajiem zvanītājiem uz “Latvijas Avīzes” redakcijas bezmaksas tālruni. Lai gan pēdējos gados nevarēja atļauties abonēt avīzi, viņš sekoja visiem jaunumiem portālā “la.lv”. Regulāri rakstus arī komentēja.

Erudīts, neliedza padomu nevienam aroda brālim un māsai. Arvien aicināja pie sevis ciemos, un, kad reiz viņu apciemoju, viņš varēja atrādīt kaudzi fotogrāfiju ar slavenībām, kuras bija iepazinis. Viņam patika ne vien bildēt pašam, bet arī fotografēties kopā ar sportistiem un amatpersonām, kā arī operdziedātājiem. Savas dzīves laikā bija sarakstījis grāmatu par Siguldas opermūzikas svētkiem. Viņam mājās vienmēr skanēja Radio “Klasika”.

“Kāpēc žurnālisti neraksta par leģendāriem cilvēkiem Latvijā?” — šis bija viens no biežāk uzdotajiem viņa jautājumiem. Kas attiecas uz sportu, viņš arvien atgādināja, ka “hokejs nav vienīgais sporta veids”. Viņš arvien mudināja jaunās paaudzes žurnālistus atgriezties pie žurnālistikas metodēm: apgrozīties sabiedrībā, meklēt cilvēkus un notikumus pašiem, redzēto klātienē fiksēt ar fotokameru, nevis truli sekot tam, ko atspoguļo vairākums.

Z. Mežavilks dzimis 1926. gada 22. martā. Mācījis Militārajā koledžā, strādājis par skolotāju. Tehnikas pazinējs. Tika ierauts Otrajā pasaules karā, kur guva ievainojumus. Viņam bija kājas protēze. Bijis divreiz precējies, dēli dzīvo Vācijā. Ar saviem bērniem viņš vienmēr īpaši lepojies, un vienmēr, zvanot uz redakciju, īpaši aizrautīgi izteica padomus par to, kā mūsdienās audzināma un izglītojama jaunatne.

Kādu laiku Z.Mežavilks dzīvojis arī Dānijā, prata vairākas valodas.

Kā fotoreportieris strādājis aģentūrā FIBA u.c. Pēdējos gados sevi sauca par “neatkarīgo žurnālistu”.

Viņš ļoti mīlēja Latviju, bija tās kvēls patriots.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Puntulis: Par piešķirto naudu plašsaziņas līdzekļiem būs jākonkurē
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Viņķele ar Covid-19 cer “tikt galā” līdz Jāņiem 1
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Turēsimies divu metru attālumā.” Kariņš aicina iedzīvotājus Lieldienās ievērot noteiktos ierobežojumus 2
3 stundas

Lasītākie

GS
Gundega Skagale
Latvijā
Identitāti varēs kopt vēsturiskajās zemēs. Saruna ar ekonomģeogrāfu Jāni Turlaju
Intervija 11 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Viņķele ar Covid-19 cer “tikt galā” līdz Jāņiem 1
3 stundas
GL
Guntis Libeks
Latvijā
Guntis Libeks: Propagandisti žurnālistu ādās?
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Bija liels šoks: jaunākā informācija par britu premjera veselības stāvokli
1 stunda
LE
LETA
Veselam
Covid-19 konstatēta 26 NMPD darbiniekiem
3 stundas