Mākslinieka Kristiana Brektes gleznojums "Veltījums Džemmai Skulmei"

Mūziķis Ralfs Eilands prāto: “Diez tie satrauktie vecāki maz nojauš, ka bēgot no vilka, viņi ir uzskrējuši lācim?” 109

Jau vēstīts, ka sociālās tīklošanās platformās asas diskusijas raisījis latviešu mākslinieka Kristiana Brektes gleznojums uz Rīgas 40.vidusskolas sienas – tas vērtēts ļoti pretrunīgi un daži uzskata, ka tasir jāaizkrāso, jo nav saprotams bērniem.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā
Mājas
FOTO. “Īpašnieks izīrē saulainu dzīvokli!” Rīgā var atrast īres dzīvokļus zem 200 eiro mēnesī, bet… 1
Lasīt citas ziņas

Savu viedokli par to paudis arī pašmāju mūziķis Ralfs Eilands, kurš raksta soctīklos:

“Nedaudz pārfrāzējot Metu Greiningu, teikšu, ka par Brektes murāli ir pavisam elementāri — ja kāda bērns ir Bārts Simpsons, tad pie tā ir vainīgs mājās esošs Homērs Simpsons, nevis kāda mākslas darbs.
Šodien skatījos, ka ziņās jau ento reizi figurēja šis Brektes darbs, tādēļ man radās jautājums… Diez tie satrauktie vecāki maz nojauš, ka, bēgot no vilka, viņi ir uzskrējuši lācim?

CITI ŠOBRĪD LASA
Mūziķis Ralfs Eilands dažādos laikos

Labprāt paskaidrošu sīkāk! Proti, ja rūpju pilnie vecāki nebūtu sacēluši šo traci, tad iespējams kāds skolēns, pirmo reizi murāli ieraugot, pie sevis paķiķinātu vai vienkārši parādītu uz darbu ar pirkstu un tad par šo tēmu aizmirstu. Baidos, ka tagad, vecāku saceltās ažiotāžas dēļ, Brektes darbu nu jau ir redzējuši un “savu psihi traumējuši” visi Latvijas bērni, jo tas ir atrodams visos internetos — tvītos, feisbukos, rakstos, diskusijās, instagramos un tiktokos! Ko mēs tagad darīsim?

Ir vēl vieni sūdi, ko noraizējušies vecāki laikam neapzinās… Ja viņi tiešām panāks tās sienas aizkrāsošanu, tad varu garantēt, ka Kristiana Brektes mākslinieciskie krutuma punkti uzkāps vēl augstāk un viņš kļūs sbiedrībā vēl atpazīstamāks. Tādēļ es no sirds apsveicu Kristianu ar to, ka jebkurā iznākumā viņš jau ir absolūts uzvarētājs!

Cieņā,
Mācītājs Ralfs Eilands.

P.S. Nesen atcerējos, ka 2017. gadā Latvijā bija konsīlijs par to, kā pareizi dziedāt Latvijas himnu, kamēr tālajā 1969. gadā Džimijs Hendrikss ASV himnu Vudstokas festivālā spēlēja uz savas ģitāras. Ha! Labs.”

LA.LV Aptauja

Vai tu piekrīti tam, ka mākslinieka Brektes darbs ir jāaizkrāso, lai to neredz bērni?

  • Nē, nepiekrītu! Tam ir jāpaliek!
  • Jā, piekrītu. Manuprāt, briesmīga māksla...
  • Man ir sarežģīti atbildēt uz šo jautājumu

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.