Foto ilustratīvs. Unsplash

Nāve klusumā: karavīrs atrasts miris kazarmās savā istabā. Ģimene atklāj faktus par mobingu 31

Lielbritānijā 33 gadus vecais kaprālis Lenss Mongans tika atrasts miris Katerikas kazarmās Ziemeļjorkšīrā 2020. gada 23. janvārī – trīs nedēļas pēc tam, kad viņš pēdējo reizi tika redzēts, vēsta “DailyMail”.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Gribēšu redzēt, kas no viņa paliks pāri!” jeb ko putinisti cenšas “iebarot” Jānim Slaidiņam? 73
“Zemenes maksā labu naudu…” Sieviete piedzīvojusi vilšanos un mudina būt acīgiem, iegādājoties zemenes no ielu tirgotājiem
Viedoklis
Armands Puče: Kamēr premjere Līgo vakarā stāstīja, kā tumsa saplūst ar gaismu, patiesībā būtu vajadzīga vispārēja iespringšana 139
Lasīt citas ziņas

Izmeklēšanā atklāts, ka kaprālis Mongans nomira sistemātiskas uzmākšanās un bulinga rezultātā no to puses, kas bija atbildīgi par viņa labbūtību.

Mongans Ziemassvētkos jau iepriekšējos divos gados saviem priekšniekiem bija sūdzējies par pašnāvības domām. Tāpēc viņam bija paredzētas garīgās veselības pārbaudes 2019.–2020. gada Ziemassvētku periodā, tajā pašā laikā, kad viņš nomira.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņa atraitnes Betānijas advokāts Džesijs Nikolss norādīja uz necilvēcīgu un pilnīgi nepieņemamu laika posmu, kas pagāja no nāves iestāšanās brīža līdz kaprāļa atrašanai. Viņš pauda bažas, ka armijas oficiālā izmeklēšana nav pienācīgi izmeklējusi bulingu.

Nikolss apgalvoja, ka pierādījumi liecina, ka tie, kas bija atbildīgi par Mongana labbūtību, viņu iebiedēja un vajāja, atzīstot viņa neaizsargātību un iepriekšējos divos Ziemassvētkos izjustās pašnāvnieciskās tieksmes.

Pazemošanā esot bijuši iesaistīti arī kaprāļa Mongana komandķēdes locekļi. Armija veica divas neveiksmīgas iekšējās izmeklēšanas, neiesaistot ģimeni. Nikolss apsūdzēja Aizsardzības ministriju tendenciozā pierādījumu interpretācijā, lai “mazinātu lietu”.

Tika apspriests Eiropas Cilvēktiesību konvencijas 2. pants, kas uzliek valstij pienākumu aizsargāt savus pilsoņus. Koroners Džonatans Līks atstāja atvērtu tā piemērošanas iespēju, apņemoties veikt pilnīgu, godīgu un bezbailīgu izmeklēšanu.

Izmeklēšana tiks atsākta vēlāk šī gada laikā.

Šī traģēdija aktualizē jautājumus par iebiedēšanu, mobingu un nolaidību armijā, kā arī par karavīru garīgās veselības aizsardzību.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.