NBA laukumos visi trīs latvieši ar punktiem un zaudējumiem 0

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns trešdien guva 11 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā, bet viņa brālis Dairis iemeta sešus punktus, viņu pārstāvētajām Sanantonio “Spurs” un Ņūorleānas “Pelicans” komandām ciešot zaudējumus.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189

“Spurs” viesos ar rezultātu 85:113 (24:28, 19:33, 21:25, 21:27) piekāpās vienai no Rietumu konferences vadošajām komandām Denveras “Nuggets”.

Dāvis Bertāns šajā mačā nospēlēja 27 minūtes un 11 sekundes, grozā raidot četrus no pieciem divpunktu metieniem un visus trīs “sodiņus”, bet aizmetot garām visus četrus tālmetienus.

Viņš šajā mačā arī izcīnīja divas atlēkušās bumbas, veica divas rezultatīvas piespēles, pārtvēra trīs bumbas, pieļāva vienu kļūdu un trīs reizes pārkāpa noteikumus. “Spurs” ar viņu laukumā ielaida par 15 punktiem vairāk nekā ielaida, kas bija otrs sliktākais rezultāts komandā.

Viesiem pa 16 punktiem guva Lamarkuss Oldridžs un debitants Lonijs Volkers.

“Nuggets” komandā kārtējo lielisko spēli aizvadīja Nikola Jokičs, kurš guva 20 punktus, izcīnīja 11 atlēkušās bumbas un veica deviņas rezultatīvas piespēles. Pa 19 punktiem guva Maliks Bīzlijs un Monte Moriss, bet 14 punkti un 11 rezultatīvas piespēles bija Džamalam Marejam.

“Spurs” iedzinējos atradās visu spēli, tā arī neizrādot lielu pretestību laukuma saimniekiem. Bertāns savus pirmos punktus no spēles guva piecas minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām, kad ar bumbas triecienu grozā no augšas panāca 57:75.

Nākamajā uzbrukumā viņš vēlreiz iekaroja pretinieku grozu, bet trīs minūtes pirms ceturtdaļas beigām ar pustālo metienu panāca 62:79. Ceturtās ceturtdaļas ievadā rūjienietis realizēja trīs soda metienus, bet pēdējo reizi atzīmējās piecas minūtes pirms pamatlaika beigām, kad panāca 77:104.

“Spurs” ar 45 uzvarām 79 mačos ir Rietumu konferences astotajā vietā, kamēr “Nuggets” ar 52 panākumiem 78 cīņās ir otrā. Sanantonio vienība jau nodrošinājusi vietu izslēgšanas turnīrā.

Grega Popoviča vadīgā komanda nākamo maču aizvadīs piektdien, kad viesosies pie Vašingtonas “Wizards”.

Dairis trāpa divus tālmetienus

Tikmēr Ņūorleānas basketbolisti savā laukumā ar rezultātu 109:115 (21:24, 34:35, 23:24, 31:32) atzina Šarlotas “Hornets” pārākumu, ciešot piekto zaudējumu pēdējās sešās spēlēs.

Bertāns šajā spēlē laukumā pavadīja 17 minūtes un 20 sekundes, kas viņam ir otrs lielākais laiks NBA. Latvietis viņam atvēlētajās minūtēs grozā raidīja divus no četriem tālmetieniem, bet netrāpīja savu vienīgo divpunktu metienu.

Tāpat viņš izcīnīja vienu atlēkušo bumbu un veica divas rezultatīvas piespēles. “Pelicans” ar Bertānu laukumā ielaida par desmit punktiem vairāk nekā iemeta, kas bija otrs sliktākais rezultāts komandā.

Mājiniekiem ar 34 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām izcēlās Džūliuss Rendls, bet pa 17 punktiem guva Aiens Klārks un Stenlijs Džonsons.

“Hornets” rindās 32 punktus guva Kemba Volkers, bet 21 punkts bija Frenkam Kaminskim.

Bertāns pirmo reizi laukumā devās pirmās ceturtdaļas pēdējās minūtēs, taču ar pirmo piegājienu viņam neizdevās iekarot grozu. Spēles pirmajā pusē bieži mainījās vadībā, bet pārtraukumā ar četru punktu pārsvaru devās viesi (59:55).

Otro reizi spēlē Bertāns iesaistījās trešās ceturtdaļas beigās, ceturtās ceturtdaļas trešajā minūtē iemetot tālmetienu (82:85). Trīs minūtes vēlāk viņš realizēja savu otro “trejaci” spēlē un izvirzīja “Pelicans” komandu vadībā – 91:88. Tāpat viņš šajā laikā izcēlās ar pāris rezultatīvām piespēlēm, bet divarpus minūtes pirms pamatlaika beigām tika nomainīts. Ņūorleānas basketbolisti, Bertānam atrodoties uz rezervistu soliņa, nespēja atgūt vadību un piekāpās ar rezultātu 109:115.

“Pelicans” ar 32 uzvarām 79 spēlēs Rietumu konferences kopvērtējumā ir 12.vietā, kamēr “Hornets” ar 36 panākumiem 78 mačos ir desmitā Austrumos.

Nākamo spēli “Pelicans” aizvadīs piektdien, kad viesosies pie Fīniksas Suns.

Ceturtais zaudējums piecās spēlēs

Rodions Kurucs trešdien guva 11 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta spēlē, bet neglāba Bruklinas “Nets” komandu no zaudējuma.

“Nets” savā laukumā ar rezultātu 105:115 (22:34, 28:23, 28:33, 27:25) piekāpās vienai no līgas vadošajām komandām Toronto “Raptors”, ciešot ceturto zaudējumu pēdējās piecās spēlēs.

Turpretī uzvaru svinēja “Nets” tuvākā sekotāja Orlando “Magic”, kamēr Maiami “Heat” cieta neveiksmi. “Nets” šobrīd ir septītā Austrumu konferencē, tikai par vienas uzvaras tiesu apsteidzot devītā pozīcijā esošo “Heat”.

Kurucs trešdien laukumā pavadīja 19 minūtes un trīs sekundes, kuru laikā realizēja četrus no pieciem divpunktu metieniem un vienu no diviem tālmetieniem.

Viņa kontā bija arī četras atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, viens bloķēts metiens, trīs kļūdas un trīs piezīmes. “Nets” ar latvieti laukumā ielaida par vienu punktu vairāk nekā iemeta, kas bija otrs labākais rādītājs komandā.

“Nets” komandā rezultatīvākais ar 27 punktiem bija D’Endželo Rasels, bet 14 punktus guva Spensers Dinvidijs.

Viesiem 28 punkti un desmit atlēkušās bumbas bija Paskālam Sjakamam, 26 punktus guva Kavai Lenards, bet 23 punkti un 12 bumbas zem groziem bija Seržem Ibakam.

Kurucs savus pirmos punktus guva spēles ceturtajā minūtē, kad īsā divos uzbrukumos pēc kārtas no 3:2 panāca 7:2. Tiesa, “Nets” komandai vadību neizdevās noturēt un pirmā ceturtdaļa tika zaudēta ar 22:34. Pirmā puslaika pēdējās minūtēs cēsnieks guva vēl piecus punktus, mājiniekiem pārtraukumā dodoties ar septiņu punktu deficītu (50:57).

Pēdējo reizi latvietis pretinieku grozu iekaroja otrā puslaika ceturtajā minūtē, kad ar atmugurisku bumbas triecienu grozā no augšas panāca 59:68. “Nets” spēles otrajā pusē tā arī neatspēlējās un cieta zaudējumu ar 105:115.

“Nets” ar 39 uzvarām 79 spēlēs ieņem septīto vietu Austrumu konferencē, kamēr “Raptors” ar 56 panākumiem 79 dueļos ir otrā Austrumos un visā līgā.

Bruklinas vienība nākamās spēles aizvadīs nedēļas nogalē viesos pret Milvoki “Bucks” un Indiānas “Pacers”, bet regulārā čempionāta noslēgumā nākamnedēļ savā laukumā būs jāuzņem Maiami “Heat”.