Foto: VID

No Baltkrievijas ievestos traktoros atklāj gandrīz 130 000 kontrabandas cigarešu 22

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kravas vilcienu kontroli, novērsa 129 600 cigarešu kontrabandu. Iepakojumi ar 6480 paciņām cigarešu bija paslēpti traktoros, kas ar kravas vilcienu tika ievesti Latvijā no Baltkrievijas.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 30
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru
TV24
“Ukraiņi atraduši alternatīvu ATACMS raķetēm,” atklāj NBS majors Slaidiņš 105
Lasīt citas ziņas

2023. gada 3. novembrī Indras muitas kontroles punktā no Baltkrievijas iebrauca kravas vilciens, kura sastāvs tika pārbaudīts ar transportlīdzekļu kontroles rentgena iekārtu. Analizējot skenējumu attēlus, muitas amatpersonām radās aizdomas par nedeklarētu preču esību konteineros, ar kuru tika vesta krava – traktori.

Padziļinātās kontroles laikā, ko muitnieki veica kopā ar Valsts robežsardzes amatpersonām, tika konstatēts, ka traktoru konstrukcijās, uz sēdekļiem un uz konteineru grīdas starp riteņiem atrodas iepakojumi ar cigaretēm.

CITI ŠOBRĪD LASA

Muitas kontroles rezultātā izņemtas 6480 paciņas cigarešu “NZ” un “Queen” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietas materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmuma pieņemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu.

Līdzīgā veidā – par kontrabandas preču slēptuvi izmantojot traktoru – tika mēģināts ievest Latvijā cigaretes arī iepriekš. Pirms aptuveni diviem mēnešiem, augusta beigās, no Baltkrievijas ievestā traktorā tika konstatēti 100 000 cigarešu jeb 5000 paciņas cigarešu “NZ” un “Queen”.

Šī gada deviņos mēnešos VID Muitas pārvaldes veikto muitas kontroles pasākumu rezultātā konstatēti 6,87 miljoni kontrabandas cigarešu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.