Foto: REUTERS

No tirgus pazūd nelielu summu aizdevēji: saņemt 50 eiro uz dažām dienām kļūst arvien grūtāk 1

Puse iedzīvotāju Latvijā, kas izmantojuši nebanku kredītdevēju pakalpojumus, uzskata, ka pēdējā pusgada laikā nebanku aizdevēji izsniedz lielākas summas nekā iepriekš, secināts aptaujā, ko Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija šā gada decembrī veica sadarbībā ar pētījumu aģentūru “Norstat”.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 30
Kokteilis
“Tāds mīlestības putekļu mākonis mūs ir apņēmis…” Sējānu pāris dalās laimē, atgriežoties mājās ar jaundzimušo meitiņu
Kokteilis
FOTO. No politiķiem par aktieriem: mākslīgais intelekts nosaucis 5 latviešu politiķus, kuri uz skatuves justos kā zivis ūdenī
Lasīt citas ziņas
Aptauja arī parādīja, ka katrs trešais jeb 35% nebanku kreditēšanas nozares uzņēmumu klientu ir bijuši spiesti aizņemties vairāk, nekā bija gribējuši.

“Pirms pusgada stājās spēkā grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, ar kuriem tika ierobežota pakalpojumu cena atkarībā no izsniegšanas termiņa. Izmaiņas ienesa tirgū nozīmīgas pārmaiņas, ko mēs šobrīd redzam.

CITI ŠOBRĪD LASA
No tirgus pamazām pazūd nelielu summu aizdevumi uz īsiem termiņiem, pakalpojumam kļūstot daudz līdzīgākam komercbanku sniegtajiem.

Taču tam ir arī negatīvs efekts – ja nepieciešami 50 eiro uz dažām dienām, tad šādus aizdevumus tirgū arvien grūtāk atrast, tādēļ cieš patērētājs, jo nav pieejams atbilstošs pakalpojums,” skaidro Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas vadītājs Gints Āboltiņš.

LA.LV Aptauja

Vai esi kādreiz aizņēmies tā saukto "ātro kredītu"?

  • Jā, vairākas reizes
  • Jā, bet tikai kādas dažas reizes
  • Nē, labāk aizņemos no kāda paziņas vai radinieka
  • Nē, neesmu apsvēris šādu iespēju

Aptaujas dati arī parādīja – vairākums jeb 62% respondentu uzskata, ka pēdējā pusgada laikā nebanku aizdevēji izsniedz aizdevumus uz ilgāku termiņu.

Turklāt 47% respondentu, kas izmantojuši pakalpojumu, norādīja, ka ir nācies aizņemties kredītu uz ilgāku termiņu, nekā ir bijis nepieciešams.

Aptaujas dati arī parādīja, ka 42% nebanku kredītdevēju klientu uzskata, ka pēdējā pusgada laikā ir kļuvis grūtāk aizņemties pie nebanku aizdevējiem.

Savukārt 62% respondentu norādīja, ka nebanku kredītdevēju klientu maksātspējas vērtēšanas prasības ir kļuvušas stingrākas.

Vērtējot pieņemto izmaiņu ietekmi uz patērētāju iespējām aizņemties, 43% norādīja, ka grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā ir negatīvi ietekmējuši iedzīvotāju iespējas aizņemties.

Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija apvieno ārpus banku sektora esošus uzņēmumus, kas Latvijas iedzīvotājiem sniedz finanšu pakalpojumus.

Asociācijas misija ir veidot uzticamu, atbildīgu un uz ilgtermiņa sadarbību vērstu nozares praksi, ko pozitīvi vērtē patērētāji un tirgu uzraugošās institūcijas, vienlaikus respektējot alternatīvo finanšu pakalpojumu sniegtās iespējas ikviena indivīda un sabiedrības brīvai un nodrošinātai attīstībai.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.