Ziemassvētku tirdziņi Eiropā.
Ziemassvētku tirdziņi Eiropā.
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Noskaidrots, ko Latvijas iedzīvotāji visvairāk vēlētos saņemt Ziemassvētku dāvanā 76

atvijā 47% iedzīvotāju Ziemassvētku dāvanā vēlētos saņemt naudu, aģentūru LETA informēja “Luminor Bank” pārstāvji, atsaucoties uz bankas veiktās aptaujas datiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
RAKSTA REDAKTORS
“Viņiem ir advokātu aizmugure, par kādu es pat sapņot nevaru!” Darbavieta nelikumīgi sagrauj Baltkrievijas pilsones gadiem veidoto dzīvi Latvijā 25
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu 78
Lasīt citas ziņas

Tostarp aptaujas dati liecina, ka gados jaunāki cilvēki labprātāk svētkos saņemtu dāvanā naudu nekā vecāka gadagājuma iedzīvotāji – vecuma grupā no 18 līdz 29 gadiem naudu gribētu saņemt 61%, īpaši studenti, bet vecuma grupā no 60 līdz 74 gadiem naudu dāvanā vēlētos saņemt 42%.

“Luminor Bank” finanšu eksperte Jekaterina Ziniča skaidro, ka naudu var dāvināt cilvēkiem, kuri krāj kādam lielākam mērķim vai pirkumam, kuriem ir finansiālas grūtības vai paredzami lielāki izdevumi nākotnē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc bankas novērojumiem, naudas dāvinājumi bieži tiek arī pārskaitīti saņēmēja kontā, īpaši, ja nav iespējas dāvanu pasniegt personīgi. To bieži dara vecvecāki mazbērniem vai radinieki, kuri dzīvo tālāk viens no otra.

Latvijas iedzīvotāju aptauja ļāvusi secināt, ka cilvēki ar zemākiem ienākumiem būtu priecīgāki, ja viņiem uzdāvinātu naudu, nekā tie, kuriem ienākumi ir augstāki.

“Luminor Bank” aptauja veikta 2023.gada decembrī, aptaujājot 1000 Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.