Pasaulē

Obama: Trampa izteikumi par NATO liecina par nesagatavotību ārpolitikā2

Foto – AFP/LETA

ASV prezidents Baraks Obama, komentējot Republikāņu partijas kandidāta prezidenta amatam Donalda Trampa izteikumus, ka Savienotās Valstis varētu neaizstāvēt tās NATO dalībvalstis, kuras nav izpildījušas savas saistības, paziņoja, ka Trampam trūkst sagatavotības ārpolitikā.

Intervijā, kuru svētdien pārraidīja telekanāls CBS, Obama teica, ka intervijā laikrakstam “The New York Times” Tramps faktiski atzinis, ka ASV varētu nepildīt NATO “pašu svarīgāko principu”.

Trampa izteikumi liecina par viņa “sagatavotības trūkumu ārpolitikā, kuru viņš demonstrē”, uzsvēra Obama, kurš pārstāv Demokrātu partiju.

“Ir liela starpība starp to, vai mēs prasām mūsu sabiedrotajiem Eiropā, lai to izdevumi aizsardzībai [būtu nepieciešamajā apmērā], īpaši laikā, kad Krievija ir agresīvāka, vai arī sakām viņiem – ziniet ko? Mēs varētu neievērot pasaules vēsturē svarīgākās alianses galveno principu,” sacīja ASV prezidents. NATO līguma 5.pants noteic, ka uzbrukuma gadījumā vienai alianses dalībvalstij pārējām valstīm tā ir jāaizstāv.

Obama arī teica, ka Demokrātu partijas kandidāte prezidenta amatam Hilarija Klintone, kas Obamas prezidentūras pirmajā termiņā bija valsts sekretāre, ir labāk sagatavota prezidenta amatam nekā jebkurš cits prezidenta amata kandidāts ASV vēsturē.

Saistītie raksti

“Viņa ne vienmēr sevi spilgti pasniedz. Un ir labāki runu teicēji. Bet viņa zina, ko dara,” sacīja ASV prezidents.

Tramps šonedēļ pārsteidza ar paziņojumu, ka gadījumā, ja viņš uzvarēs 8.novembrī paredzētajās prezidenta vēlēšanās, Savienotās Valstis varētu neaizstāvēt tās NATO dalībvalstis, kuras nav izpildījušas savas saistības. Intervijā laikrakstam “The New York Times” uz jautājumu, vai ASV sniegs palīdzību Baltijas valstīm Krievijas uzbrukuma gadījumā, Tramps atbildēja, ka tas būs atkarīgs no tā, vai šīs valstis “ir izpildījušas savas saistības pret mums”. Viņš gan tūlīt piebilda: “Ja tās pilda savas saistības, tad atbilde ir – jā.”

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
IF
Imants Frederiks Ozols
Pasaulē
“Krievija ir lietpratēja dezinformācijas un ļaundabīga iespaida ziņā.” Saruna ar ASV vēstnieku Latvijā par Krieviju, NATO, Covid-19 un protestiem 1
Intervija 1 diena
ĢK
Ģirts Kasparāns
Pasaulē
Krievija un Putins: līdz nāve mūs šķirs. Taču ir pārāk optimistiski gaidīt, ka Krievija pēc Putina noteikti būs demokrātiska
1 diena
LE
LETA
Pasaulē
Lietuvā izveidota īpaša nogaršojamo saldējumu karte 1
1 diena

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Veselam
Biji kādā no šīm ēdināšanas vietām Rīgā un Liepājā? 14 dienas būs jāvelta veselības stāvokļa novērošanai
15 stundas
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 pozitīva pasažiera dēļ noteikta karantīna visiem 5.jūlija autobusa Liepāja-Rīga pasažieriem
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atgriežoties no Lielbritānijas, pašizolācijā vairs nav jādodas. Publicēts saraksts ar valstīm
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Tautas likteņstāstā rodam spēku nākotnei.” Levits un Vīķe-Freiberga iestādījuši veltījuma ozolus Likteņdārzā
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Reportieri bez robežām” pauž nožēlu par ES sankciju izmantošanu, lai Baltijas valstīs aizliegtu RT 1
9 stundas