Pabriks: Nedomāju, ka Krievijas spēkos ir panākt Armēnijā līdzīgu scenāriju kā Baltkrievijā 46

Vai Armēnija ir pietiekami gards kumoss, lai Rietumi par to spēcīgi iestātos, zinot, kāda ir Krievijas ietekme šajā valstī? Par to TV24 ārpolitikas raidījumā “Globuss” viedokli izteica Artis Pabriks, domnīcas „Ziemeļeiropas politikas centrs” direktors, aizsardzības ministrs (2019-2022; 2010-2014), ārlietu ministrs (2004-2007).

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 30
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru
TV24
“Ukraiņi atraduši alternatīvu ATACMS raķetēm,” atklāj NBS majors Slaidiņš 105
Lasīt citas ziņas

“Es pieļauju, ka Armēnijas sabiedrība ir gana sašķelta iekšēji. Es, protams, neesmu lielākais Armēnijas iekšpolitikas eksperts, bet es domāju, ka tā ir gana sašķelta iekšēji. Bet es nedomāju, ka Krievijas spēkos ir panākt Armēnijā līdzīgu scenāriju kā Baltkrievijā, jo šeit Krievijai nav tādu fizisko spēju. Nav tiešas robežas ar Armēniju, militārās iespējas ir ierobežotas,” uzskata Pabriks.

“Līdz šīm lielajām izmaiņām, kas notika pēdējos gados Armēnijā… Armēnija bija ļoti pārliecināts Krievijas satelīts, par vēl lielāku satelību būtu grūti kļūt. Šajā mirklī, es domāju, tas pagrieziens vienkārši ies lēnām prom. Lai Krievija panāktu Armēnijas kļūšanu par tādu pašu satelītu vai pievienošanu, kā Baltkrievijas gadījumā, es domāju, ka tas būtu ļoti grūti Maskavai,” vērtē viņš.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Protams, ja viņi izmantotu visas savas spējas, kas ir finanšu sektorā gan Armēnijas diasporā, gan Armēnijā, gan arī citur, tad varbūt. Tajā pašā laikā armēņi sabiedrībai, es ceru, arī ilgtermiņā jāsaprot, ka viņiem īsti citas alternatīvas nav. Tas, kas pašlaik tiek piedāvāts ar Amerikas atbalstu un ar tādu, es ceru, Azerbaidžānas augstsirdību, tas, manuprāt, ir labākais, ko Armēnija var vēlēties šajā gadījumā, jo pretēji tā ir tālāka izolācija, nespēja stāvēt pretī kādiem citiem konfliktiem reģionā ar Azerbaidžānu un, iespējams, ar Turciju. Līdz ar to Armēnijai citu pragmatisku variantu nav un šis nebūt nav sliktākais variants,” noslēgumā saka Pabriks.

Projektu “Globuss” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Globuss” saturu atbild AS “TV Latvija”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.